رئیس جدید دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز معرفی شد

۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۴ کد : ۱۱۱۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۸
مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز با حضور رئیس و جمعی از مدیران این دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم با ...
مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز با حضور رئیس و جمعی از مدیران این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم با بیان اینکه این مراسم به منظور تقدیر از زحمات مدیر قبلی و معرفی مدیر جدید است، گفت: در دانشگاه تبریز ریاست دانشکده ها با رای اعضای هیئت علمی آن دانشکده، انتخاب می شود؛ این انتخاب به نوعی تمرین دموکراسی و سعی برای شایسته سالاری است، چرا که با خرد جمعی، ایجاد محیطی مشارکتی، وحدت و همدلی است که می توان کارهای بزرگی انجام داد لذا ما باید فرهنگ کارهای جمعی و مشورتی را در دانشگاه نهادینه کنیم.
دکتر محمدرضا پورمحمدی با بیان اینکه انتخاب روسای دانشکده ها به مدت دوسال فرصت کمی است که آنها برای ارتقا و توسعه آن دانشکده اقدام لازم را انجام دهند، یادآور شد: با نظر استادان و رای مشورتی آنها می توان در این قانون اصلاحاتی ایجاد کرد تا روسای دانشکده ها فرصت کافی برای انجام اقدامات لازم برای پیشبرد اهداف تعیین شده خود داشته باشند.
دکتر پورمحمدی در بخش دیگر سخنان خود اضافه کرد: شایسته سالاری باید الگوی ما باشد تا با انتخاب افراد متعهد، شایسته و متخصص بتوانیم الگوی جامعه باشیم.
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به جایگاه و وضعیت تولید علم در حوزه علوم انسانی نیز یادآور شد: استادان علوم انسانی برای تولید دانش و حضور پر رنگ در جوامع بین المللی، تلاش مضاعف کنند.
گفتنی است در ادامه این مراسم دکتر حسین فخر بناب، رئیس سابق دانشکده حقوق و علوم اجتماعی در سخنان کوتاهی از استادان و کارکنان این دانشکده به خاطر تلاش ها و همکاری های صورت گرفته در طول مسئولیت خود قدردانی کرد و دکتر رجب ایزدی، رئیس جدید این دانشکده نیز  به ارایه برنامه های خود پرداخت.