رئیس پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی: همایش تربیت بدنی ، وزارت ورزش و پژوهشگاه را به هم پیوند داد

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۴ کد : ۱۱۰۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۴
رئیس پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی پس از پایان نهمین همایش بین‌المللی تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی گفت: با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونانش در این همایش بار دیگر پیوند بین وزارت ورزش و جوانان و پژ...
رئیس پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی پس از پایان نهمین همایش بین‌المللی تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی گفت: با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونانش در این همایش بار دیگر پیوند بین وزارت ورزش و جوانان و پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی مستحکم شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر رضا قراخانلو اظها‌ر کرد: توقعی که از نهمین همایش بین‌المللی تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی داشتیم، توقع استاندارد و تعریف شده‌ای بود و توانستیم طی برگزاری دو روزه این همایش، به اهداف پیش‌بینی شده خود دست پیدا کنیم. در این همایش، اطلاعات، دانش و تجربیات خوبی بین اساتید داخلی و خارجی تبادل نظر شد و توانستیم با ارتباط خوبی که با مهمانان خارجی ایجاد کردیم، زمینه حضور دانشجویان و استادان خود را برای ارتقای سطح علمی آنها در آینده در این کشورها فراهم کنیم.
وی افزود: در این همایش، هفت فدراسیون حضور فعال داشتند و همچنین حضور وزیر ورزش و معاونانش سبب شد بتوانیم بار دیگر ارتباط خوبی را بین نهادهای علمی و دستگاه‌های اجرایی برقرار کنیم و این روند رو به رشدی برای پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی بود.
رئیس پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی در‌ رابطه با دستاوردهای این همایش تصریح کرد: با برپایی این همایش در پی آن بودیم تا اولین نشریه علمی خود را به زبان انگلیسی در حوزه علوم تر‌بیت ‌بدنی به چاپ برسانیم. این موضوع در دست اقدام است و به زودی منتشر خواهد شد. این اتفاق یکی از گام‌های بسیار مهم پژوهشگاه در سال جاری خواهد بود.
وی خاطر‌ نشان کرد: امیدواریم بتوانیم تمام مهمانان خارجی که از کشورهای مختلف در این همایش حضور داشتند در سال‌های آینده همانند مجیکا برای برپایی دوره‌های بدنسازی و تخصصی به ایران بیاید. قرار است از استادان خارجی در تمامی زمینه‌ها و برای پیشرفت ورزش کشور استفاده کنیم و ارتباط موثری را با تمام کشورها برای ارتقای سطح علمی مربیان و ورزشکاران خود ایجاد کنیم. امیدوارم این مهم هر‌ چه‌ سریع‌تر اتفاق افتد.
دکترقراخانلو با اشاره به حضور خوب فدراسیون‌های تکواندو، د‌و‌و‌مید‌ا‌نی و فو‌تبا‌ل در این همایش ا‌ضافه‌ کرد‌: این سه فدراسیون نسبت به سایر فدراسیون‌ها استقبال خوبی از همایش انجام داده بودند و با نشست‌های تخصصی که پیرامون بررسی چالش‌های موجود در این فدراسیون‌ها بر پا کردند، روند موفقی در ایجاد تعامل با پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی برقرار کردند و من یقین دارم در آینده با رویکرد علمی بهتری برنامه خود را پیش خواهند برد.
وی در پایان با ابراز رضایت نسبت به برگزاری نهمین دوره همایش تر‌بیت ‌بدنی نسبت به همایش سال گذشته نیز گفت: امسال هم از نظر مدیریت هزینه‌ها و هم از جهت حضور دستگاه‌های اجرایی در همایش عملکرد موفقی داشتیم و بحث‌های علمی خوبی بین استادان داخلی و خارجی تبادل نظر شد که یافته‌های علمی آن می‌تواند در رشد و توسعه ورزش کشور موثر باشد.