رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان: تحقق اقتصاد دانش بنیان هرمزگان در گرو واگذاری زمین برای استقرار آنهاست

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۳ کد : ۱۱۰۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۳
علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از وزیر راه و شهرسازی خواست با واگذاری قطعی پنجاه هکتار از زمین های توافق شده به پارک علم و فناوری زمینه توانمند سازی شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاری پایدار ک...
علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از وزیر راه و شهرسازی خواست با واگذاری قطعی پنجاه هکتار از زمین های توافق شده به پارک علم و فناوری زمینه توانمند سازی شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاری پایدار کمک کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فتی در سیزدهمین جلسه  ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با حضور دکترعباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان هرمزگان، با بیان اینکه پارک علم و فناوری هرمزگان نزدیک به نیمی از اعتبارات خود را برای تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در قالب تسهیلات اختصاص داده است، بیان داشت: استان هرمزگان توانمندی بالایی در حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان دارد اما به دلیل برخی مشکلات از جمله کمبود فضای استقرار به نتیجه لازم دست یابیم.
وی ابراز امیدواری کرد: با واگذاری قطعی محل استقرار فعلی پارک علم و فناوری و یا واگذاری زمین در شهر بندرعباس زمینه برای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم شود.
رئیس پارک علم وفناوری هرمزگان تاکید کرد: حمایت از این شرکت ها نقش زیادی در تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد داشت به طوریکه در حال حاضر این شرکت ها توانسته اند کالا و خدماتی عرضه کنند که نیاز استان و کشور بوده است.
وی بیان داشت: شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان در راستای کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه را برای صادرات محصولات فراهم کرده است و فروش هایی نیز در این زمینه داشته است.
فتی همچنین برنامه ریزی در حوزه دانش آموزی و دانشجویی را از دیگر اقدامات پارک علم و فناوری نام برد و گفت: در این زمینه علاوه بر کمک های مالی حمایت های فنی نیز صورت گرفت.