رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان: امسال دو استارتاپ ویکند دیگر دربندرعباس برگزارمی شود

۳۱ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۹ کد : ۱۱۰۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۵
مهندس علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان از هماهنگی برای برگزاری دو استارتاپ ویکند در پائیز و زمستان در بندرعباس خبرداد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس فتی درمراسم پایانی استارتاپ ویک...
مهندس علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان از هماهنگی برای برگزاری دو استارتاپ ویکند در پائیز و زمستان در بندرعباس خبرداد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس فتی درمراسم پایانی استارتاپ ویکند بندرعباس، گفت: پارک علم و فناوری استان هرمزگان با برگزاری این استارتاپ ویکند شرایطی را فراهم کرد تا علاقه مندان به استارتاپ درهرمزگان بتوانند با حضور دراین رویداد تجربه جدیدی برای کارآفرینی به دست آورند.
وی افزود: با هماهنگی هایی که انجام خواهد شد یک استارتاپ ویکند در یکی از ماه های پائیز و سومین استارتاپ امسال نیز در زمستان برگزارخواهدشد.
مهندس فتی ابراز امیدواری کرد، شرکت کنندگان دراولین استارتاپ بندرعباس بتوانند با تجربه ای که به دست می آورند با دست پر در استارتاپ ویکند های آینده حضور ثمربخش تری داشته باشند.
وی با اشاره به اولین استارتاپ ویکند بندرعباس، افزود: طرح های بسیار خوبی در استارتاپ ویکند بندرعباس مطرح شد که برخی از آنها با استارتاپ فاصله داشت اما قابلیت  فعالیت در حوزه  فناوری را دارند.
رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان همچنین گفت: ما آمادگی داریم همه طرح هایی که در استارتاپ ویکند بندرعباس مطرح شد در مرکز رشد پارک نیز مورد بررسی مجدد قرار گیرد و دریک موقعیت برابر این فرصت را پیدا کنند که طرح شان را تبدیل به کسب و کار کنند.
وی در پایان از شرکت کنندگان خواست در طرح های کار آفرینی خود مشکلات هرمزگان را ببینند و براساس نیازهای استان کسب و کار راه بیندازند.
در ادامه این مراسم حسین رئیسی دبیراجرایی اوین استارتاپ ویکند بندرعباس گفت: اولین استارتاپ ویکند بندرعباس تجربه جدید و خوبی پیش روی شرکت کنندگان گذاشت.
رئیسی ضمن قدردانی از مربیان و داوران استارتاپ ویکند، گفت: شرکت کنندگان در این رویداد از توان و علم مربیان بهره بردند و فرصتی فراهم شد تا ایده ها پخته تر شود.
وی افزود: برگزاری مراسم پایانی استارتاپ ویکند به منزله پایان کار نیست بلکه تازه اول راه است و شرکت کنندگان باید ارتباط خود را با افراد شرکت کننده گسترش دهند.
وی برگزاری این استارتاپ را حاصل هماهنگی پارک علم و فناوری و تلاش شبانه روزی تیم اجرایی دانست که فرصت مناسب برای  تجربه و ایجاد کسب و کار جدید برای شرکت کنندگان فراهم آورند.
سپس رییس میز استان هرمزگان در کمیسیون چشم انداز و نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام ، به عنوان سخنران کلیدی اولین برنامه استارتاپ ویکند در هرمزگان ضمن تبریک به برگزارکنندگان این برنامه، توسعه نظام نوآوری و نقش فزاینده آن در ینده اقتصاد خرد و کلان کشور را راهبردی خواند.
تراب ذاکری گفت: تقویت زنجیره ارزش در توسعه نظام نوآوری دارای حلقه هایی است که پیوستگی و هم افزایی آنها یقینا می تواند سرعت تولید و تکثیر و تحقق اهداف، ایده ها و طرح های نواورانه را افزایش دهد و بی تردید یکی از مهمترین این حلقه ها توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری در حوزه فردیست. 
وی ضمن ابراز امیدواری به ادامه این برنامه ها گفت: بی تردید ادامه برنامه های startup weekend در هرمزگان می تواند استعدادهای پنهان سرمایه های فکری این استان را بالفعل و آشکار کند ودر این راستا از هرگونه حمایتی در جهت تقویت این برنامه دریغ نخواهیم کرد.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان با ضروری خواندن توسعه و تقویت برنامه های نوآوری افزود: اساس و بنیان بلوغ مفاهیم نوآوری در عرصه عمل و نهایتا میل بازار سرمایه به سمت طرح ها و برنامه های نوورانه در حوزه محصول و خدمات، نیازمند نهضت و یا بهتر بگوییم "جنبش نوآوری" در سطح دانشوران و ایده پردازان و تمام کسانی است که دارای نوعی حرکت ذهنی با شرایط مختلف و متنوع سنی، تخصصی هستند. و طبیعی است که در چنین پارادایمی نباید منتظر ماند محیط دولتی این جنبش را ایجاد کند.
 گفتنی است اولین استارتاپ ویکند بندرعباس توسط پارک علم و فناوری استان هرمزگان برگزارشد.