رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از فراهم شدن زمینه برای ورود چند محصول پارک هرمزگان به بازارخبرداد

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۶ کد : ۱۱۰۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۹
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با هدف تسریع در حل مشکلات شرکت های مرکز رشد و فروش محصولات آنها از نزدیک موانع و مشکلات پیش روی واحدها را بررسی کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، علی فتی رئیس پارک ع...
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با هدف تسریع در حل مشکلات شرکت های مرکز رشد و فروش محصولات آنها از نزدیک موانع و مشکلات پیش روی واحدها را بررسی کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در حاشیه بررسی مشکلات پیش روی واحدهای فناور  افزود: در این مرحله وضعیت 15 واحد فناور که وارد مرحله رشد شده اند با حضور معاونان و مدیر مرکز رشد مورد بررسی قرار گرفت تا موانع پیش روی شرکت ها برداشته شود.
وی گفت: بسیاری از این واحدها به دلیل نوع فعالیت می توانند فرصت های اقتصادی و شغلی خوبی را برای هرمزگان فراهم آورند که این مهم  نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.
فتی با بیان اینکه واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری از تسهیلات دولتی برای تولید محصول و ایجاد شغل استفاده می کنند، افزود: تسهیلات اعطایی حتما باید منجر به محصول و ایجاد شغل شود که خوشبختانه با برگزاری این نشست وضعیت عملکردی واحدها نیز مورد ارزیابی قرار گرفت تا بتوانیم در سالی که با عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده است شاهد به ثمر نشستن فعالیت واحدهای فناور مراکز رشد باشیم.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان افزود: تعدادی از واحدهایی که در این مرحله مورد ارزیابی قرار گرفتند زمینه مستعدی برای ورود به بازار داشتند که به دلیل برخی مشکلات این روند طولانی شده بود و راهکارهای لازم برای آن پیشنهاد شد.
وی ابراز امیدواری کرد: با تدابیر اندیشیده شده در پارک علم و فناوری هرمزگان شاهد افزایش شرکت های دارای محصول فناورانه باشیم.
فتی تصریح کرد، هدف ما رسیدن به 10 محصول فناورانه جدید در سال 95 است که امیدوارم بتوانیم به این مهم دست یابیم.