رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان :ارتقای 28 رتبه ای نوآوری کشور نشان از توجه ویژه دولت به این مهم دارد

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۱ کد : ۱۱۰۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۰
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان ارتقای 28 رتبه ای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری را حاصل توجه ویژه دولت به این مهم دانست.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علی فتی افزود: کسب این رتبه نشان می دهد حرکت...
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان :ارتقای 28 رتبه ای نوآوری کشور نشان از توجه ویژه دولت به این مهم دارد
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان ارتقای 28 رتبه ای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری را حاصل توجه ویژه دولت به این مهم دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علی فتی افزود: کسب این رتبه نشان می دهد حرکت توسعه ای کشور با سرعت فزاینده در حال طی شدن است.
وی ابراز امیدواری کرد، این حرکت بتواند نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشور و هرمزگان ایفا کند.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان همچنین به وضعیت استان هرمزگان در توجه به نوآوری اشاره کرد و بیان داشت: پارک علم و فناوری هرمزگان به عنوان مجموعه ای که بیشترین توان خود را در زمینه نوآوری و فناوری گذاشته است توانسته با همراهی دولت قدم های مهمی بر دارد.
وی در تشریح اقدامات انجام شده پارک علم و فناوری در دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد، برای تسریع در روند کار و خدمات رسانی دو مرکز رشد راه اندازی شد که تاکنون 115 شرکت و واحد فناور در این مراکز پذیرش شده اند.
فتی ادامه داد، در این مدت بیش از 100 اختراع نیز ثبت شده است که با راه اندازی دفتر مالکیت فکری و ثبت اختراع سرعت کار نیز افزایش یافته است.
وی توانمند سازی واحدهای فناور را از جمله اقدامات پارک هرمزگان دانست و افزود: در این مدت 8 واحد فناور و شرکت دانش بنیان با تولید و فروش محصول به خود اتکایی رسیده اند.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان فروش حاصل از این فناوری ها را 80 میلیارد و 800 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: 50 هزار دلار نیز از صادرات محصول دانش بنیان به دست آمده است.
وی ادامه داد، پارک علم و فناوری هرمزگان علیرغم بودجه ناچیز 40 درصد از اعتبارات خود را صرف ارائه تسهیلات به واحدهای فناور کرده که 44 واحد به ارزش ریالی یازده میلیارد و 575 میلیون ریال تسهیلات کم بهره دریافت کرده اند.
فتی همچنین به برگزاری رویدادهای کارآفرینی از جمله استارتاپ ویکند و ایده شو اشاره کرد و گفت: برگزاری این رویدادها می تواند زمینه را برای گسترش نوآوری و فناوری فراهم آورد.