رئیس پارک علم و فناوری مازندران: امروز باید انقلاب اسلامی را با خودکفایی و توسعه فناوری‎ بویژه از طریق جوانان نخبه و مبتکر به جهان صادر کنیم

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۶ کد : ۱۱۰۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۹
دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: نخبه واقعی فردی است که بتواند با آورده علمی خود مشکلی از جامعه را حل کند و در مسیر دانش‎بنیان باید با الفبای کارآفرینی آشنا شوند. به گزارش روابط...
دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: نخبه واقعی فردی است که بتواند با آورده علمی خود مشکلی از جامعه را حل کند و در مسیر دانش‎بنیان باید با الفبای کارآفرینی آشنا شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمعتمدزادگان با بیان اینکه بخشی از تمرکز ما بر روی ایجاد فرهنگ کارآفرینی در دانشجویان و نخبگان همراه با دانش فنی مبتنی بر مزیت‌های نسبی در بخش صنعت و دانش فنی بومی است، گفت: تلاش می‎کنیم که سهم فروش محصولات دانش‎بنیان را از مجموع GDP استان بالا ببریم و با توجه به اینکه ظرفیت‌های خوبی در کشور بویژه در معاونت علمی و فناوری برای شرکت‌های دانش‎بنیان و ایجاد خط ویژه حمایتی وجود دارد، می‎توانیم نیروی انسانی خلاق و مبتکر در مازندران را در حصول به این سهم، هدایت و حمایت کنیم.
وی با اشاره به درپیش گرفتن قدم‌های قابل قبولی در بحث کسب و کار هوانوردی، تکنولوژی زباله‎سوز، گیاهان دارویی، بحران آب و کاهش تبخیر آب ازسوی نخبگان و فناوران مازندرانی، افزود: یکی از نکاتی که در این مسیر با آن مواجه هستیم، آشنا نبودن جوانان با اصول کسب و کار و مفاهیم واقعی کارآفرینی است که کار را سخت می‎کند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران، با اشاره به شرایط پساتحریم گفت: باید سطح فناوری شرکت‌های بزرگ را بالا ببریم، در فضای پساتحریم که فرصت‌های جدیدی برای ورود محصولات و فناوری خارجی باز می‎شود، اگر نتوانیم با محصولات آنها رقابت کنیم، هر آنچه را که در دوران تحریم کوشیدیم از بین برده‌ایم.
دکترمعتمدزادگان گفت: مهم‎ترین فعالیت دراین راه تجمیع ظرفیت‌های استان و مدیریت منابع موجود، حرکت به سمت راهکارهای اجرایی و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.
وی به‎عنوان مثال به تجاری‎سازی گیاهان دارویی اشاره و تصریح کرد: دراین بخش هم نیاز بازار و هم گیاه بومی را داریم و برای اینکه به دست مصرف‌کننده برسد، نیاز به کارهای بین‌بخشی داریم، زیرا هنوز با برخی سازمان‌ها به ادبیات مشترک نرسیدیم و در خیلی از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها نگاه و باور به فعالیت‌های نخبگان ایجاد نشده است.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به برگزاری جشنواره ملی هوایی وهوانوردی درشهرستان سیمرغ، گفت: ازطریق این جشنواره و نمایشگاه صنعت هوانوردی همچنین جشنواره پروازی، بسیاری ازجوانان با صنعت هوانوردی آشنا شدند، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها کنار هم جمع شد و از نقاط مختلف کشور در مازندران گرد هم آمدند.
دکترمعتمدزادگان ادامه داد: صنعت هوایی در مازندران با یک نگاه متفاوت می‎تواند به یک فرصت خوب تجاری به‎ویژه دربخش گردشگری هوایی مورد توجه قراربگیرد، زیرا آب‌بندان‎ها، اراضی کشاورزی و دریا را داریم که مناظر جذابی برای گردشگران بومی و غیربومی است.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه امروز باید انقلاب اسلامی را با خودکفایی و توسعه فناوری‎های نو بویژه از طریق جوانان نخبه و مبتکر به جهان صادر کنیم، گفت: آنچه درجشنواره هوانوردی دیدیم، حضور جوانانی خلاق، مبتکر و علاقه‌مند به صنعت هوایی بود، این جوان‎ها سرمایه‎های مهمی هستند که باید توان و دانش آنها را هدایت و حمایت کرده و به مرحله تجاری‎سازی برسانیم.