رئیس پارک علم و فناوری مازندران با خانواده شهدا دیدار کرد

۰۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۲ کد : ۱۱۰۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۱
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران در دومین روز هفته بزرگداشت دولت با خانواده جانباز شهید حاج مجتبی علمدار در منزل پدر این شهید بزرگوار دیدار کرد.  به گزارش روابط عمومی وزارت عل...
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با خانواده شهدا دیدار کرد
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران در دومین روز هفته بزرگداشت دولت با خانواده جانباز شهید حاج مجتبی علمدار در منزل پدر این شهید بزرگوار دیدار کرد. 

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این دیدار پدر شهید علمدار به گوشه هایی از خصوصیات اخلاقی، ایمان و صبر شهید اشاره کرده و تحمل حدود ده سال جراحات شیمیایی و جانبازی ناشی از دوران دفاع مقدس و مردمی بودن را از ویژگی هایی مهم آن شهید بزرگوار دانست. 
دکتر معتمدزادگان نیز در این دیدار  ضمن اشاره به فداکاری های شهدا در راه حفظ و حراست از کشور ، امنیت کنونی کشور را مدیون فداکاری ها و رشادت های آنان دانست و خاطر نشان کرد که همه باید ادامه دهندگان راه آن بزرگواران باشیم. 

سپس رئیس پارک علم و فناوری مازندران خانواده های شهدا را فرهنگ ساز جامعه در گسترش مکتب و راه انقلاب اسلامی دانست. 

در پایان این دیدار تندیس یادبود شهید علمدار از طرف کارکنان پارک علم و فناوری به پدر شهید اهداء شد. 
گفتنی است جانباز شهید سید مجتبی علمدار در سحرگاه 11دی ماه 1345 در خانواده ای مذهبی و عاشق اهل بیت در شهرستان ساری دیده به جهان گشود و در اواخر سال 1362 به کردستان رفت او چندین بار مجروح شد و از همه مهمتر اینکه او در دی‌ماه 1364، در عملیات والفجر 8، به شدت شیمیایی شد.  بعد از جنگ تحمیلی او مداح اهل بیت بود، همیشه مراسم را با نام حضرت مهدی (عج) شروع می کرد و در حالیکه به امام حسین (ع) ارادت خاصی داشت. مظلومیت آن خاندان را صدا می زد.

حاج سید مجتبی علمدار در اوایل دی ماه سال ۱۳۷۵ به دلیل جراحت شیمیایی به فیض شهادت دست یافت.