رئیس پارک علم و فناوری مازندران از دستیابی به فناوری تصویر برداری هوایی خبر داد

۱۸ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۰ کد : ۱۱۰۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۶
دکتر معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران از دستاورد جدید شرکت دانش بنیان توسعه دهندگان آسمان فرید خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر معتمدزادگان تهیه نقشه های هوایی و تعیین کار...
دکتر معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران از دستاورد جدید شرکت دانش بنیان توسعه دهندگان آسمان فرید خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر معتمدزادگان تهیه نقشه های هوایی و تعیین کاربری اراضی، تصویر برداری از تجهیزات نیروگاهی، اسکله های نفتی و بندری را از قابلیت های این پهپاد عمود پرواز ساخت این شرکت مستقر در پارک علم و فناوری مازندران عنوان کرد.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران عدم حساسیت دوربین های این پهپاد به پارازیت های خطوط فشار قوی انتقال برق و مخابرات و قابلیت تصویر برداری هوایی از آنها را دستاوردی مهم دانست که برای اولین بار در کشور صورت گرفته است.
همچنین رجبی مدیر عامل شرکت دانش بنیان توسعه دهندگان آسمان فرید با اشاره به قابلیت پرواز عمودی 2000 متری این پهپاد گفت: پهپاد ساخته شده قابلیت پرواز مستمر سی دقیقه، حمل بار تا حدود بیست کیلوگرم  و سرعتی معادل 110 کیلومتر را داراست.
وی حمایت های پارک علم و فناوری مازندران در تولید این محصول دانش بنیان را مهم دانسته و از تلاش های مجموعه پارک علم و فناوری مازندران قدردانی کرد.
گفتنی است شرکت مذکور در طی سالهای 89 تا 91 موفق به طراحی و ساخت پروژه های فرید 1، فرید 2، فرید 3، فرید 4 شد که ماموریت اصلی آنها شناسایی، تصویربرداری و حمل بار بوده است.