اولین نمایشگاه تخصصی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۹ کد : ۱۱۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۰
به همت مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه فردوسی مشهد و مشارکت شرکت های زیرمجموعه این مرکز اولین نمایشگاه تخصصی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.   به گز...
 اولین نمایشگاه تخصصی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد
به همت مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه فردوسی مشهد و مشارکت شرکت های زیرمجموعه این مرکز اولین نمایشگاه تخصصی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.  
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نمایشگاه که با تمرکز بر توانمندی های شرکت های زیرمجموعه  مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه فردوسی مشهد با مدیریت و حضور استادان و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد، سعی شده است تا بخشی از نیازهای دانشگاه  از شرکت های زیرمجموعه خود دانشگاه با لحاظ کردن  کیفیت ، قیمت و سایر تضمین ها تأمین شود .
مهندس سید حسین موسوی مدیر مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه فردوسی مشهد در باره هدف از برگزاری این نمایشگاه گفت : در این نمایشگاه تلاش کرده ایم تا جهت گیری  تولیدات شرکت های مرکز در راستای تأمین نیاز های دانشگاه با بهترین کیفیت و مناسب ترین  قیمت قرار گیرد  و از سوی دیگر  انگیزه ، اراده و تمایل دانشگاه و دانشگاهیان بر تأمین نیازهای خویش از طریق همین شرکت ها که جزئی از همین دانشگاه هستند ، قرار داشته باشد .
وی افزود: در این راه البته مشکلات و موانعی  نیز وجود دارد که به خاطر این کشور و این نظام و نیز به خاطر فرزندان مان ، باید از آن موانع عبور کرد .
مدیر مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه همچنین در بیان مشکلات و موانع این هدف اظهار داشت: ً عدم شناخت دانشگاهیان از توانمندی های موجود ،کسب اعتماد دانشگاه و کارشناسان بخش های مختلف آن به تولیدات ارائه شده توسط این شرکت ها و موانع اداری و مالی احتمالی از جمله مشکلات پیش روی شرکت ها در تامین این هدف هستند. که ما نهایت سعی خود را برای رفع منطقی و موفق خواهیم داشت.
مهندس موسوی این نمایشگاه را که همزمان با نشست مشترک برنامه ریزی شده با مدیران ارشد دانشگاه، در راستای عبور از این موانع برگزار می شود را یکی از راه های برون رفت از این موانع دانست که با استقبال خوب مسئولان و اعتقاد عملی ایشان به حمایت از اقتصاد مقاوتی دانست.
وی افزود: هدف از این نمایشگاه  این است که هدفی محقق شود و نه این که یک کار نمایشی ارائه شود .و امید است با حضور همه اعضای موثر و نخبه جامعه دانشگاهی ، این چراغ  افروخته تر شود.
گفتنی است در حاشیه برگزاری این نمایشگاه به همت مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه و مشارکت شرکت های تحت پوشش این مرکز " همایش از دانشگاه برای دانشگاه " با موضوع بررسی راه های همکاری شرکت های فناور دانشگاه برای تامین نیاز های دانشگاه با رویکر د اقدام عملی در مسیر اقتصاد مقاومتی در تالار اجتماعات دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.