رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ارائه تسهیلات مسکن به صد هزار ایثارگر خبر داد

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۰ کد : ۱۰۹۸۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۳۱
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ارائه تسهیلات مسکن به ایثارگران خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین شهید...
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ارائه تسهیلات مسکن به صد هزار ایثارگر خبر داد
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ارائه تسهیلات مسکن به ایثارگران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در یکصد و پنجاه و یکمین نشست شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران که در وزارت علوم ، تحقیقالت و فناوری برگزار شده بود ، اظهار داشت:  اگر امروز دولت، مردم و رهبری با قدرت صحبت می‌کنند، رهین خدماتی است که ایثارگران در جبهه‌های حق علیه باطل انجام دادند و قدرت کشورمان را به رخ جهان کشیدند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش در جهت حفظ فرهنگ شهادت، ایثار و مقاومت تصریح کرد: این فرهنگ ایثار و شهادت در هر کشوری نهادینه شود، دنیا حریف آن نخواهد بود و مشاوران در امور ایثارگران باید در ترویج و رشد این فرهنگ نقش آفرینی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی درخصوص مصوبه هیئت دولت در مورد ارائه تسهیلات مسکن به ایثارگران خاطرنشان کرد:  ایثارگران فاقد مسکن یا مسکن نامناسب که تاکنون از تسهیلات مسکن ایثارگری استفاده نکرده‌اند،می‌توانند از وام مسکن استفاده کنند.
وی افزود: بانک مرکزی موظف است از طریق بانک‌های عامل با معرفی بنیاد شهید انقلاب اسلامی و تأیید وزارت راه و شهرسازی به تعداد یک صد هزار نفر تسهیلات ارائه دهد.
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه وام مسکن را طلیعه‌ای در راستای کم کردن مشکل مسکن ایثارگران دانست و افزود: سقف تسهیلات در تهران و شهرهایی که بالای یک میلیون نفر جمعیت دارند، 85  میلیون تومان، مراکز استانی که زیر یک میلیون نفر جمعیت دارند، 75 میلیون تومان، سایر شهرها  60 میلیون تومان و در روستاها نیز 35 میلیون تومان است.
وی درخاتمه خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده تا سال 1398 کلیه ایثارگران با شرایط آیین نامه تسهیلات ایثارگران صاحب خانه شوند.