رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه کاشان :اساس موفقیت و توسعه هر دانشگاه کارآفرینی است

۰۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۲ کد : ۱۰۹۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۴
رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه کاشان گفت: اساس و پایه اصلی موفقیت و توسعه دانشگاه در تمامی زمینه‌ها، کارآفرینی است زیرا در قرن حاضر سرعت رشد اقتصادی بر پایه نوآوری استوار است و لذا باید بستر لازم ر...
رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه کاشان گفت: اساس و پایه اصلی موفقیت و توسعه دانشگاه در تمامی زمینه‌ها، کارآفرینی است زیرا در قرن حاضر سرعت رشد اقتصادی بر پایه نوآوری استوار است و لذا باید بستر لازم را برای رشد کسانی که ایده را به محصول تبدیل می نمایند فراهم سازیم و در حقیقت کارآفرینی ارتباط دهنده دانش و علوم، با صنعت و بازار است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، داوود حسنعلیان هدف از تشکیل مراکز کارآفرینی را کمک به دانشگاه به دوره بعد از پژوهش ذکر کرد و اظهار داشت: توانمندسازی دانشجویان دانشگاه از طریق ارتقای دانش مهارت و نگرش کارآفرینانه همه دانش‌آموختگان دانشگاه از جمله اهداف این مرکز است.
وی وظیفه اصلی مرکز کارآفرینی را سیاست گذاری بیان کرد و افزود:  روند روبه افزایش خروجی دانشگاه‌ها، پر‌شدن تمام نیازهای معمولی جامعه و نوسان درآمد ارزی کشور ضرورت توجه به دانشگاه‌های ثروت‌آفرین و فن‌آفرین را ایجاب می کند.
وی با بیان اینکه در دانشگاه تنها نباید به یک مرکز کارآفرینی در کنار دیگر واحدها بسنده شود اظهار داشت: انتظار می‌رود مرکز کارآفرینی به عنوان سیاست گذار کارآفرینی، یک تفکر کارآفرینی را در دانشگاه ایجاد کند، تفکری که بستر لازم برای کلیه پژوهش‌های کاربردی، تحقیقات علمی پیشرفته، ارتباط با صنعت، مرکز رشد و همه تحقیقات مرتبط با نیازهای جامعه را فراهم سازد.
رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه میزان موفقیت دانشگاه‌‌ها در سراسر کشور، تابع میزان فعالیت و سیاست گذاری مرکز کارآفرینی است افزود: بر همین اساس، توجه به آموزش‌ها و تحول نگرش اساتید، دانشجویان به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارمندان ضرورت دارد.
وی اظهار داشت: در زمینه اجرایی مهم ترین وظیفه مرکز کارآفرینی، ترویج کارآفرینی و نفوذ در تمامی گروه‌ها ی انسانی دانشگاه شامل اساتید، دانشجویان و کارکنان  می باشد.
رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان افزود: آشنایی اساتید با تفکر کارآفرینی، تدوین و تغییر محتوای دروس متناسب با نیاز، شناسایی خلاقانه کاربردها و نیازها و آشنایی با محیط کسب و کار و ترویج کارآفرینی مستقل را شامل می شود.
وی خاطر‌نشان‌کرد: راهنمایی جهت تهیه‌ و‌ تنظیم پایان‌نامه‌های کاربردی دانشجویان و همچنین بهره‌گیری مناسب از کارورزی و کارآموزی دانشجویان توام با آموزش مباحث کارآفرینی و معرفی کارآفرینان موفق و ناموفق جهت نیل به کارآفرینی مستقل در حوزه دانشجویی از برنامه های مرکز است.
حسنعلیان همکاری تمامی مجموعه دانشگاه را برای توسعه کارآفرینی در دانشگاه لازم دانست و اظهار داشت: میزان موفقیت این مرکز  کاملا بستگی به همکاری مدیریت دانشکده‌ها و مدیر گروه‌های آموزشی دارد .
رئیس مرکز کارآفرینی و مرکز رشد دانشگاه کاشان با بیان اینکه رسالت اصلی مرکز کارآفرینی در حقیقت ایجاد گسترش حرفه‌های معمولی نیست افزود: کار مرکز کارآفرینی، فن‌آفرینی، فناوری و ثروت آفرینی است.