رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران: انتقال دانش فنی از اهداف اصلی سازمان در میان کشورهای منطقه است

۲۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۱ کد : ۱۰۹۶۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۱۱
در دومین کارگاه و نمایشگاه بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور که در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، بر بسط و توسعه همکاری‌های علمی در میان کشورهای حاشیه اقیانوس هند تاکید شد. به گزار...
رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران: انتقال دانش فنی از اهداف اصلی سازمان در میان کشورهای منطقه است
در دومین کارگاه و نمایشگاه بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور که در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، بر بسط و توسعه همکاری‌های علمی در میان کشورهای حاشیه اقیانوس هند تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمد اکبری معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در این مراسم اظهار داشت: باتوجه به بحران جهانی آب و اهمیت برنامه‌ریزی دقیق در این زمینه، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به عنوان مرکز منطقه‌ای نمک‌زدایی از آب‌های شور با کمک و همکاری مراکزی چون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نیرو و مرکز همکاری‌های علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به برگزاری این کنگره ملی و بین‌المللی کرد.
دکتر اکبری تصریح کرد: با توجه به رسالت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران که  یکی از مهم ترین سازمان‌های علمی و فناوری کشور است و همواره سعی در به‌دست آوردن خودکفایی از طریق برآورده‌کردن نیازهای روزافزون کشور دارد، وظیفه خود می‌دانیم که زمینه‌های همکاری برای ایجاد دانش فنی، توسعه و انتقال فناوری‌های حاصل از تحقیق و پژوهش را میان کشورهای منطقه و همچنین کشورهای حاشیه اقیانوس هند فراهم آوریم.
رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران یادآور شد: از زمان تاسیس این مرکز در 20 سال گذشته تاکنون تلاش کرده‌ایم تا در این زمینه تبادل اطلاعات و فناوری صورت پذیرد و معتقدیم که این‌‌گونه همایش‌ها فرصتی خواهد بود تا ایده‌های تحقیقاتی جدید کشور مبادله شده و همچنین تجارب کشورهای مختلف در زمینه استفاده کاربردی نمک‌زدایی به اشتراک گذاشته شود.
معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: ما علاقمندیم که همکاری‌های بین‌المللی مستمر در زمینه نمک‌زدایی آب با محور توسعه پایدار ایجاد و تداوم داشته باشد و از همین جا از همه کشورهای منطقه دعوت می‌کنیم تا هر سال چنین همایش‌ها و کارگاه‌هایی را برگزار کنند.
در ادامه برنامه‌های کنگره، میهمان افتخاری دکتر مانگالیکا از وزارت منابع آب کشور سریلانکا و مهندس ابراهیم‌نیا مدیرکل پروژه‌های کلان وزارت نیرو سخنرانی کردند.
گفتنی است دومین کنگره، کارگاه و نمایشگاه بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور که با حضور متخصصان و پژوهشگران از شرکت‌های تجاری و مراکز علمی- ملی و بین‌المللی فعال در حوزه‌ آب و نمک‌زدایی، در مرکز همایش‌های بین‌المللی امام رضا (ع) سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران آغاز بکار کرد تا 30 مهر ادامه دارد.