رئیس سازمان امور دانشجویان از برنامه¬ریزی برای جذب 75000 دانشجوی خارجی تاپایان برنامه ششم خبرداد

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۳ کد : ۱۰۹۵۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴۲
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: هم اکنون 21 هزار و پانصد دانشجوی خارجی در دانشگاههای ایران مشغول به تحصیل هستند و وزارت علوم برای افزایش این  تعداد  به 75000 دانشجو تاپایان برنامه...
رئیس سازمان امور دانشجویان از برنامه¬ریزی برای جذب 75000 دانشجوی خارجی تاپایان برنامه ششم خبرداد
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: هم اکنون 21 هزار و پانصد دانشجوی خارجی در دانشگاههای ایران مشغول به تحصیل هستند و وزارت علوم برای افزایش این  تعداد  به 75000 دانشجو تاپایان برنامه ششم توسعه برنامه ریزی کرده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی صدیقی در  همایش معاونان و مدیران امور بین الملل دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان در زمینه تسهیل جذب دانشجوی خارجی و امور رایزن های علمی ایران در خارج از کشور با مرکز همکاری های بین الملل وزارت علوم و  دفاتر امور بین الملل دانشگاهها همکاری نزدیکی دارد.
وی گفت: جذب دانشجوی خارجی یک تکلیف قانونی، نیاز کشور و از برنامه های وزارت علوم است و  تمامی دانشگاههای کشور در سراسر ایران می توانند دانشجوی خارجی جذب کنند و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.
معاون وزیر علوم تاکید کرد: با تمام دستگاههای اجرایی مرتبط با جذب دانشجوی خارجی هماهنگی شده است و مدت زمان لازم برای انجام این فرایند تا سه هفته کاهش یافته است.
وی افزود: با هماهنگی های که با وزارت امور خارجه شده است دفاتر امور کنسولی این وزارت برای انجام امور اداری دانشجویان خارجی در دانشگاههای موفق در جذب دانشجوی خارجی ایجاد می شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: برای ترغیب دانشگاههای کشور به جذب دانشجوی خارجی ، به اندازه ظرفیت جذب دانشجوی خارجی با هزینه شخصی، به دانشگاهها ظرفیت جذب دانشجوی خارجی به صورت بورسیه داده می شود.
وی افزود: سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در راستای مساعدت به دانشجویان خارجی ، از ایجاد مراکز آموزش زبان فارسی در دانشگاهها حمایت می کند و تاکنون چندین مرکز در این زمینه ایجاد شده است.
دکتر صدیقی تاکید کرد: دانشگاههای ایران توانمندی های بالایی دارند و باید این توانمندی های را با شرکت در نمایشگاههای بین المللی و ایجاد سایت های چند زبانه به اطلاع دانشجویان کشورهای دیگر برسانند.
وی با تاکید براینکه دانشگاه در ایران  رسالت فرهنگی مهمی دارد گفت: وزارت علوم از هرگونه برنامه فرهنگی برای دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در کشور حمایت می کند.