رئیس سازمان امور دانشجویان :دانشگاه فردوسی مشهد المپیاد سیزدهم را در تراز بین المللی برگزار کرد

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۳ کد : ۱۰۹۵۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۰۱
مراسم اختتامیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسرسراسرکشور در آمفی‌تئاتر دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر مجتبی صدیقی ، معاون وزی...
مراسم اختتامیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسرسراسرکشور در آمفی‌تئاتر دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر مجتبی صدیقی ، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان ،با تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) اظهار داشت: کتاب سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی کشور به تدریج بسته میشود و برگی دیگر از افتخارات دانشگاهی ثبت میشود و دانشگاه فردوسی مشهد توانست رضایت بیش از نود درصد شرکت کنندگان را در این المپیاد کسب کند که این در صد از رضایت در برگزاری المپیاد بی سابقه بوده  است.
دکتر صدیقی با بیان اینکه یکی از ویژگی این المپیاد این بود که مشابه مسابقات بین المللی برگزار شد، تصریح کرد:دوسال گذشته دانشگاه فردوسی مشهد انگیزه خوبی را برای این المپیاد نشان داد که اکنون ما شاهد مسابقات منظم و مطلوبی بودیم و می توان گفت که دانشگاه فردوسی مشهد المپیاد سیزدهم را در تراز بین المللی برگزار کرد.
رئیس سازمان امور دانشجویان عنوان کرد: برای میزبانی دوره بعدی المپیاد داوطلب زیاد بود ولی بر اساس بررسی های صورت گرفته دانشگاه اصفهان به عنوان میزبان المپیاد دختران و دانشگاه شیراز میزبان المپیاد پسران انتخاب شدندو امیدواریم در دوسال آینده تجربه موفق المپیاد سیزدهم تکرار شود.
 وی با اعلام اینکه در این المپیاد 120 دانشگاه در ده رشته دربخش پسران و 101 دانشگاه در 8 رشته در بخش دختران شرکت کردند، افزود: میزبانی این حجم از ورزشکاران و همراهان آنان اقدام ساده ای نیست و ما در هر دو بخش المپیاد شاهد برگزاری موفق بودیم.
سپس دکتر طاهری،دبیرکل اجرایی المپیاد سیزدهم  نیزدر این مراسم گفت: تصمیم براین بودکه در دوره سیزدهم نسخه جدیدالمپیاد رونمایی شود و  ما در دانشگاه فردوسی مشهد تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا این نسخه جدید اتفاق بیافتد و از دو سال گذشته آماده‌سازی و به سازی آغاز و دهکده بازی‌ها در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد انتخاب شد.
وی با اشاره به اینکه به گفته انجمن‌های ورزشی این المپیاد جزو نادرترین المپیادهایی است که امکانات و فضای ورزشی بدین صورت دراختیارقرار‌گرفته عنوان کرد: درکنارتوسعه اماکن ورزشی به صورت همزمان بازسازی خوابگاه‌ها وسلف سرویس‌ها و استاندارد‌سازی و رعایت نکات بهداشتی درآن‌هاصورت گرفت.
در ادامه برگزاری این مراسم از دکتر داوری، سرپرست کل المپیاد سیزدهم، دکتر طاهری دبیرکل اجرایی المپیاد، دکتر ابراهیمی، دبیر کمیته فرهنگی و مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی و دکتر شاهسونی،  تقدیر شد.
گفتنی است دانشگاه فردوسی مشهد قهرمان  و دانشگاه تهران مقام دوم و دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران مقام سوم  سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند.