رئیس دانشگاه مازندران : یکی از راه های فائق آمدن بر مشکلات مالی دانشگاه ها ، درآمدزایی دانشگاه از به روش تولید ثروت از راه علم می باشد

۳۰ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۷:۲۱ کد : ۱۰۹۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۶
دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی رییس دانشگاه مازندران در نشست مشترک هیئت رییسه دانشگاه با معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل موجود در دانشگاه مازندران گفت: ...
رئیس دانشگاه مازندران : یکی از راه های فائق آمدن بر مشکلات مالی دانشگاه ها ، درآمدزایی دانشگاه از به روش تولید ثروت از راه علم می باشد
دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی رییس دانشگاه مازندران در نشست مشترک هیئت رییسه دانشگاه با معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل موجود در دانشگاه مازندران گفت: این دانشگاه با دارا بودن 328 عضو هیات علمی( 36 مربی، 97 استادیار، 73 دانشیار و 31 استاد) از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار می باشدو در رتبه بندی اخیری که انجام شده است از جهت دارا بودن دانشیار و استاد، جزء 10 دانشگاه اول کشور محسوب می شود که وجود این ظرفیت می تواند در فعالیت های مختلف دانشگاهی و بویژه پژوهشی بسیار موثر باشد.
       به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات مالی که دانشگاه مازندران با آن مواجه است افزود: یکی از راه های مدیریت و فائق آمدن این مشکلات، بحث درآمدزایی دانشگاه از طرق مختلف و از آن جمله تولید ثروت از راه علم می باشد که از اولویت های کاری ما بوده تا با انجام آن، هم مشکلات دانشگاه را برطرف نماییم و هم گره ای از مشکلات جامعه را باز کنیم.
       دکتر اصغری سپس به رسالت، اهمیت و جایگاه مراکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت، و مرکز رشد واحدهای فناوری دانش بنیان اشاره و خاطر نشان کرد: خوشبختانه سیاست دولت و کشور بر توسعه این شرکت ها استوار می باشد.
       رییس دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنانش گفت: در بحث شبکه شاعا و آزمایشگاه های مجازی نیز ظرفیت های استان شناسایی شد و امکانات و تجهیزات دانشگاه ها و پژوهشگاه های استان مورد بررسی قرار گرفت.
       دکتر اصغری ایجاد آزمایشگاه های مرکزی در دانشگاه جامع استان برای متمرکز کردن ظرفیت های استان در یک مکان و بهره برداری مناسب از آن را از ضروریات و خواسته های جدی دانشگاه مازندران برشمرد و افزود: در این خصوص به حمایت های ویژه وزارت علوم نیازمندیم.
       وی در پایان به بحث تخصیص 1 درصد بودجه های پژوهشی، اشاره و تقاضا کرد: سازمان های اجرایی موظف باشند از طریق انعقاد قرارداد با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، آن را هزینه کنند.