رئیس دانشگاه کاشان: طرح ضیافت اندیشه فرصتی مناسب برای توسعه فرهنگی و تقویت باورهای اخلاقی است

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۲ کد : ۱۰۹۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۴
دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان گفت: طرح ضیافت اندیشه فرصتی مناسب برای توسعه فرهنگی و تقویت باورهای دینی و مذهبی و اخلاقی است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترزراعت در مراسم افتتاحیه...
 دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان گفت: طرح ضیافت اندیشه فرصتی مناسب برای توسعه فرهنگی و تقویت باورهای دینی و مذهبی و اخلاقی است.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترزراعت در مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه کاشان درجمع استادان ضیافت اندیشه را طرحی ارزشمند دانست و گفت: این طرح زمینه ای مناسب برای  دانش افزایی و معرفت افزایی استادان است.
 وی به کسب رتبه نخست طرح ضیافت اندیشه استادان این دانشگاه در دو سال پیاپی درسطح استان اصفهان را یادآور شد و اظهارامیدواری کرد: این طرح با برگزاری کارگاه های آموزشی و تبادل نظر استادان، زمینه ارتقای اخلاق حرفه ای استادان را فراهم آورد.
رئیس دانشگاه کاشان نقش و رسالت استادان در محیط علمی دانشگاه بسیار سنگین و بی بدیل و ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: استاد الگوی دانشجو است و استادان باید دراین محیط علمی در اعمال و رفتار خود دقت مناسبی داشته باشند.
 وی نظم و انضباط کاری ورعایت حقوق دانشجویان را به استادان تاکید کرد و افزود: در هفته باید چند ساعت را مشاوره دانشجویان اختصاص دهیم  و برای او وقت بگذاریم.
 دکترزراعت توجه به زندگی اجتماعی دانشجویان را از استادان خواستار شد و گفت: تک تک استادان در قبال زندگی اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی دانشجویان مسئول هستند و باید دانشجویان را همچون فرزندان و خواهر و بردار خود بدانند و خواسته ها، نیازها و مشکلات دانشجویان را مورد توجه قراردهند.
 دراین نشست مسئول فرهنگی و آموزشی طرح ضیافت اندیشه استادان نیز گزارشی از فعالیت های حوزه مربوطه این طرح را بیان کرد.
گفتنی است طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه کاشان تا تاریخ هیجدهم شهریور ماه جاری با حضور یکصد استاد ادامه دارد.