رئیس دانشگاه قم بر اختصاص مسکن اجتماعی به دانشجویان متاهل تاکید کرد

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۹ کد : ۱۰۹۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۰
حجت‌الاسلام والمسلمین دکترعسکر دیرباز رئیس دانشگاه قم درنشست هم اندیشی وزیر راه و شهرسازی و استادان دانشگاه های استان در دانشگاه قم از وزیر راه و شهرسازی خواست برای اختصاص یافتن مسکن اجتماعی به دانشجو...
حجت‌الاسلام والمسلمین دکترعسکر دیرباز رئیس دانشگاه قم درنشست هم اندیشی وزیر راه و شهرسازی و استادان دانشگاه های استان در دانشگاه قم از وزیر راه و شهرسازی خواست برای اختصاص یافتن مسکن اجتماعی به دانشجویان متاهل اهتمام داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکترعسکر دیرباز گفت: دانشگاه قم با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد این آمادگی را دارد که به ویژه در رشته عمران دانشکده فنی و مهندسی، کارهای پژوهشی مرتبط با وزارت راه و شهرسازی را انجام دهد.
وی افزود: استان قم در شاهراه استان‌های مختلف قرار دارد و حوادث زیادی در جاده‌های این استان رخ می‌دهد. وزارت راه در کنار سایر دستگاه‌ها این ماموریت را دارد که نسبت به بهینه‌سازی جاده‌ها اقدام کند و استادان دانشگاه قم می‌توانند دراین خصوص وزارت راه و شهرسازی را یاری کنند.
رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه یکی از مصادیق مسکن اجتماعی می تواند مسکن دانشجویی باشد، گفت: وزارت علوم چندین سال است که ساختن خوابگاه را برون سپاری کرده و وزارت راه و شهرسازی می تواند برای ساختن خوابگاه دانشجویی متاهلی کمک کند.
حجت الاسلام دکتردیرباز با تاکید بر لزوم همکاری وزیر راه و شهرسازی برای تعالی و توسعه مطلوب دانشگاه‌ها گفت: وضعیت دانشگاه‌های ما می‌تواند بهتر از این باشد ولی با توجه به وضعیت بودجه‌ای، دانشگاه ها با دشواری های زیادی روبرو است.
وی درادامه افزود: ما نسبت به نظارت بر فعالیت‌های دانشجویان و تامین خوابگاه دانشجویی تعهد داریم وامیدواریم وزیر راه و شهرسازی به فکر این درخواست‌ها باشد.