رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه : توسعه ارتباط بین دانشگاه و جامعه را نیز بایددر کنار گسترش رابطه دانشگاه و صنعت مدنظر قرار داد

۱۸ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۷:۱۵ کد : ۱۰۹۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۱
در نشست ستاد بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر علی اکبر اختری، ضمن تبریک ایام ولادت با سعادت آن حضرت، اظهار داشت: میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) فرصت من...
رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه : توسعه ارتباط بین دانشگاه و جامعه را نیز بایددر کنار گسترش رابطه دانشگاه و صنعت مدنظر قرار داد
در نشست ستاد بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر علی اکبر اختری، ضمن تبریک ایام ولادت با سعادت آن حضرت، اظهار داشت: میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) فرصت مناسبی برای ترویج عفاف و حجاب، شیوه فرزند پروری در بین جوانان و معرفی سبک زندگی آن حضرت به عنوان الگویی برای قرار گرفتن در مسیر سعادت است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر اختری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان نوروزی رهبر فرزانه انقلاب و نامگذاری امسال به نام دولت و ملت، همدلی و هم زبانی، افزود: برای تحقق این مهم بنظر می رسد بایستی توسعه ارتباط بین دانشگاه و جامعه را در کنار رابطه دانشگاه و صنعت بیش از پیش مدنظر قرار داد.
وی تصریح کرد: رابطه دانشگاه و صنعت یک رابطه خاص و بیشتر کاری  و آنهم در حوزه های مهندسی و تجربی است و اما رابطه دانشگاه و جامعه یک رابطه عام بوده که همه اساتید و دانشجویان را شامل می شود و اگر استاد و دانشجویی نتوانند با جامعه و مردم تعامل داشته باشند، یقننا نمی توانند با صنعت هم به خوبی رابطه برقرار کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ادامه داد: این وظیفه بزرگ مسئولان دانشگاه هاست که با ایجاد فضای خدمت و با برداشتن حصار دانشگاه و جامعه، زمینه را برای این تعامل و تحقق فرمایش مقام معظم رهبری فراهم کنند و دانشگاه و جامعه خود را جدا از هم ندانند، چراکه این موضوع نه تنها دردی از مردم را دوا نمی کند بلکه باعث اتلاف انرژی و فرسایش نیروها هم می شود.
وی در ادامه افزود: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، گسترش ارتباط دانشگاه با جامعه و مردم از طریق رسانه و ورود اساتید و دانشجویان به بطن جامعه، از راه های کاربردی و سریع برای محقق شدن فرمایش رهبر انقلاب است.
گفتنی است: برگزاری جشن بزرگ ویژه میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) با حضور کارکنان، اساتید و خانواده های ایشان، دیدار مسئولین دانشگاه با خانواده های معظم بانوان شهیده، برپایی غرفه سلامت و مشاوره های پزشکی و روانشناسی برای بانوان، برگزاری کارگاههای آموزشی، مسابقه آشپزی بخشی از برنامه های مصوب این نشست برای این ایام بود.