رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه :دانشجویان ، پشتوانه توسعه کشور در زمینه های مختلف به خصوص در تولید علم به ثروت هستند

۲۶ آبان ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۵ کد : ۱۰۹۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۱
دکتر قادر رضازاده رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه در جمع تشکل ها و انجمن های علمی دانشجویی این دانشگاه گفت : دانشجویان و سرمایه علمی و فکری آنان پشتوانه توسعه کشور در زمینه های مختلف به خصوص در تو...
 
دکتر قادر رضازاده رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه در جمع تشکل ها و انجمن های علمی دانشجویی این دانشگاه گفت : دانشجویان و سرمایه علمی و فکری آنان پشتوانه توسعه کشور در زمینه های مختلف به خصوص در تولید علم به ثروت هستند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست که با حضور محمد خزاعی رئیس خانه جوان ارومیه و در محل این مرکز فرهنگی برگزار شد ، دکتر رضا زاده در سخنانی وجه اهتمام و تمرکز اصلی دانشجویان را، حل مسائل و دغدغه های کشور دانسته و این اصل را ضامن پیشرفت و آبادانی همه جانبه ایران اسلامی معرفی کرد .
رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن خیر مقدم به دانشجویان و فعالان تشکل ها و انجمن های علمی حاضر در جلسه ، مهندس خزاعی را مدیر و مشاوری توانمند و با دیدگاهی جامع و فراگیر معرفی کرده و ارتباط و تعامل مثبت و سازنده دانشگاه و دانشجویان با وی و مجموعه تحت مدیریت اش را موجب غنای هر چه بیشتر برنامه ها، اهداف و چشم اندازهای ترسیم شده فرهنگی، علمی و آموزشی دانست .
دکتر رضازاده در پایان از دانشجویان فعال در تشکل ها و انجمن های علمی تشکر کرده و اظهار امیدواری کرد که تلاش و فعالیت آنان با افکاری بدیع و نو موجبات رشد و تعالی دانشگاه صنعتی ارومیه را فراهم کند .
در ادامه این نشست مهندس خزاعی به تبیین برنامه ها، اهداف و چشم انداز خانه جوان ارومیه در ارتباط با دانشجویان و جوانان پرداخت و گفت : یکی از اولین اولویت های کاری این مرکز فرهنگی گشودن باب تعامل و هم افزایی با دانشجویان است و این مهم  اگر تحقق یابد موجب خروج جامعه جوان و دانشجو از خمودگی و رکود می شود .
 رئیس خانه جوان ارومیه یکی از راه کارهای کلیدی به منظور بهبود و ارتقای سطح فعالیت های علمی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه را استفاده از همه پتانسیل موجود بین دانشجویان در قالب توجه به اصل خرد جمعی و کارگروهی بیان داشت .
وی در بخش دیگری از سخنان خود فرهنگسرای بزرگ جوان ارومیه را دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالا دانسته و این اصل را زمینه ساز حضور و فعالیت اقشار و آحاد مختلف از دانشجویان و جوانان در این مجموعه دانست .
خزاعی در ادامه به مقوله تشکیل و فعالیت سازمان های مردم نهاد(NGO) اشاره کرده و این مجموعه ها را یکی از ارکان مهم تصمیم سازی و ایده پردازی در همه عرصه ها دانست و از تشکیل کمیته ویژه ای برای پیگیری برنامه ها و اهداف NGO ها در خانه جوان خبر داد .

در پایان این نشست دانشجویان شرکت کننده به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف دانشگاهی و دانشجویی پرداختند .

گفتنی است این نشست با محوریت معرفی اهداف ، برنامه ها و امکانات  فرهنگسرای جوان ارومیه ونقطه نظرات اهداف ریاست این مجموعه فرهنگی برگزار شد.