رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه : انتظار دارم دانشجویان ورودی جدید در کارهای پژوهشی و انجمن های علمی و مهندسی مشارکت و همکاری داشته باشند

۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۱ کد : ۱۰۹۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۷
دانشگاه مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی ارومیه با حضور دکتر جعفر عبدالهی شریف رئیس دانشگاه ، اعضای هیئت رئیسه ، مدیران ستادی، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه همراه با تقدیر از رتبه...
دانشگاه مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی ارومیه با حضور دکتر جعفر عبدالهی شریف رئیس دانشگاه ، اعضای هیئت رئیسه ، مدیران ستادی، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه همراه با تقدیر از رتبه های برتر ورودی سال 95 و معرفی دانشجویان قبولی در مقطع تحصیلات تکمیلی و مدیحه سرایی برگزار شد.     
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر عبدالهی شریف با تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و خیرمقدم به دانشجویان ورودی جدید، قبولی در دانشگاه صنعتی ارومیه را به دانشجویان و خانواده هایشان تبریک گفته و این موفقیت را در سایه حمایت خانواده و تلاش های خود دانشجویان عنوان کرد.
رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه قبولی در دانشگاه را آغازی شیرین برای کسب موفقیت های آتی دانشجویان دانست و عنوان دانشجو و مهندس را مسئولیت بار تلقی کرد و افزود:امیدوارم از این موقعیتی که به دست آورده اید همراه با عملکرد خوب و همت مضاعف مسیر آتی زندگی و تحصیل را به گونه ای برنامه ریزی و ترسیم کنید تا نهایت استفاده را ببرید و روند موفقیت های گذشته خود را ادامه دهید.       
وی همچنین با اعلام آمادگی دانشگاه صنعتی ارومیه در حمایت کامل و همه جانبه از دانشجویان و فراهم کردن امکانات و شرایط لازم برای تحصیل خوب ادامه داد: انتظار دارم دانشجویان ورودی جدید دانشگاه با بهره گیری از تجارب سایر دانشجویانی که مسیر علم آموزی و دانشجویی را بهتر از بقیه طی کرده اند و مشورت با اعضای هیئت علمی دانشگاه و با مطالعه آئین نامه های آموزشی که کمک خواهد کرد این مسیر را با کمترین تنش طی کنید، در کارهای پژوهشی و انجمن های علمی و مهندسی مشارکت و همکاری داشته و وقت تان را به بطالت نگذرانید و از مسیری که وظیفه اصلی تان است خارج نشوید و از دوران دانشجویی که به سرعت میگذرد کمال استفاده و بهره را ببرید تا در آینده، حسرت این ایام را نخورید.
دکتر عبدالهی شریف با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که در دیدارهای مختلف با دانشجویان و استادان همیشه بر رفع آفت هایی که فضای علم و دانش را در دانشگاه ها تهدید کرده است، تاکید داشته اند، گفت :  یکی از این آفت های مورد توجه مقام معظم رهبری، سیاست زدگی و سیاست بازی است. ایشان همیشه دانشجویان و دانشگاهیان را به دوری از چنین فضایی و رفتن به سمت فضای سیاستگری تشویق کرده اند و محیط دانشگاه ها را محیط فهم ، تحلیل و آگاهی سیاسی دانسته  اند و علی رغم اینکه شما دانشجویان باید بینش و نگرش مستقل سیاسی داشته باشید از سیاست زدگی بپرهیزید و وسیله سو استفاده دیگران نباشید.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین صادقی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و خیر مقدم به دانشجویان جدید الورود دانشگاه، از مسئولان دانشگاه به جهت برگزاری مراسم معارفه دانشجویان تقدیر و تشکر کرد و در ادامه با عرض خیر مقدم ویژه به دانشجویان شاهد و ایثارگر ، امنیت و آرامش موجود در کشور را ثمره خون شهیدان قلمداد کرد و با احترام از آنها یادکرد.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در ادامه دانشجویان را به قدرشناسی از پدر و مادر و احترام قائل شدن به آنها و کسب رضایت شان و همچنین احترام به استادان و مراقبت از چشم و دل و وقت شناسی و مدیریت زمان توصیه کرد.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی ارومیه نیز در این مراسم زندگی دانشجویی را توام با چالش هایی قلمداد کرد که در زندگی عادی با آنها مواجه نمیشویم و برای برنامه ریزی منظم و دقیق و منسجم جهت رسیدن به پله های مترقی ابراز امیدواری کرد.
دکتر صابر عزیزی به اهمیت تعلیم و تعلم در اسلام و سایر مکاتب بشری اشاره کرد و گفت: امروزه اهمیت علم و دانش بر بشریت مخفی نیست، همه مکاتب بشری و ادیان آسمانی بر کسب علم و دانش تأکید دارند و پیشرفت و ترقی در مسیر علم را افتخار آمیز می شمرند ولی بدون تردید دین مبین اسلام بیش از هر دین و آیین دیگری به علم بها داده و انسان ها را به تعلیم و تعلّم فراخوانده است و این امر را مقدس میشمارد و با این توصیف دانشگاه یک محیط پاک و مقدس است پس باید تلاش کنیم برای جلوگیری از اموراتی که ما را از این مسیر خارج میکند همیشه متن دانشگاه را در متن نگه داریم و متن دانشگاه چیزی به غیر از تعلیم و تعلم نیست .
گفتنی است هم خوانی و مدیحه سرایی گروه تواشیح طوبی در مدح حضرت سیدالشهدا(ع) ، تقدیر از رتبه های برتر ورودی سال 95 دانشگاه صنعتی ارومیه و معرفی نفرات برتر قبولی های تحصیلات تکمیلی از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.