رئیس دانشگاه رازی: دانشگاه رازی به دنبال توسعه همکاری های بین المللی با کشور های همسایه است

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۶ کد : ۱۰۹۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۹
دکترمحمد ابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی گفت: دانشگاه رازی به دنبال توسعه همکاری های بین المللی با کشور های همسایه است به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراعلمی آل آقا درنشست مشترکی با هیئت علم...
دکترمحمد ابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی گفت: دانشگاه رازی به دنبال توسعه همکاری های بین المللی با کشور های همسایه است
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراعلمی آل آقا درنشست مشترکی با هیئت علمی و تجاری استان ازمیر ترکیه که در دانشگاه رازی برگزارشد، گفت: دانشگاه رازی دانشگاهی است با بیش از 40 سال قدمت، که جامعیتی علمی به منطقه غرب ایران داده است.
وی افزود: این دانشگاه درحال حاضر 13 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد که حدود 3200 نفر از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه رازی گفت: دانشگاه رازی 9 دانشکده و سه مرکز فعال در شهرستان های مختلف استان دارد و تعداد اعضای هیئت علمی آن نیز بالغ بر 420 نفر است.
دکتراعلمی آل‌آقا تصریح کرد: دانشگاه رازی استادان بنام و مشهوری همچون پروفسور شمسی پور، پروفسور خدایی و پروفسور قلیوند دارد که جزو دانشمندان برتر جهان اسلام هستند.
وی خاطرنشان کرد: پروفسور شمسی پور به تنهایی دارای بیش از 700 مقاله ISI است که در سطح دانشگاه های برتر جهان اسلام رتبه ممتازی دارند.
رئیس دانشگاه رازی گفت: دانشگاه رازی در زمینه تعاملات بین المللی تفاهم نامه‌های خوبی با دانشگاه‌های کشورهای همسایه و همچنین دانشگاه های معتبر جهان همچون دانمارک و فرانسه منعقد کرده است.
دکتراعلمی تاکید کرد: دانشگاه رازی به دنبال توسعه همکاری های بین المللی با کشور های همسایه از نظر علمی و تجاری است.
رئیس دانشگاه رازی خاطرنشان کرد: این دانشگاه همچنین در حوزه جذب دانشجویان خارجی نیز فعال بوده و درحال حاضر 170 دانشجوی خارجی که عمدتاً عراقی هستند دارد که اغلب این دانشجویان در مقاطع ارشد و دکتری مشغل تحصیل هستند.
وی همچنین یادآور شد: اخیرا باتوجه به تاکیدات دولت و برنامه ریزی کلان کشور که بر مقوله تعامل دانشگاه و صنعت تاکید شده، دانشگاه رازی نیز دراین مسیر گام برداشته و تعاملات خوبی با حوزه صنعت و بازار برقرار کرده است که می توان به ارتباط دانشکده کشاورزی با جهاد کشاورزی استان کرمانشاه و دانشکده فنی مهندسی با بخش صنعت اشاره کرد.
دکتراعلمی آل آقا گفت: ما درمجموعه دانشگاه رازی علاقه مند به توسعه و تعمیق ارتباطات دوسویه با دانشگاه ازمیر ترکیه هستیم و امیدواریم که انعقاد این تفاهم نامه همکاری مشترک، پایه ای برای ادامه دیگر فعالیت های مشترک دو دانشگاه شود.