رئیس دانشگاه تبریز:در سال گذشته11 اختراع به نام دانشگاه تبریز ثبت شد

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۱ کد : ۱۰۹۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۱
دکترمحمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز، از 11 ثبت اختراع به نام دانشگاه تبریز درسال گذشته خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترپورمحمدی با تاکید بر اینکه حرکت در مرزهای دانش و مشوق های مختلف ...
دکترمحمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز، از 11 ثبت اختراع به نام دانشگاه تبریز درسال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترپورمحمدی با تاکید بر اینکه حرکت در مرزهای دانش و مشوق های مختلف برای رشد تولید علم و فناوری ازجمله برنامه های راهبردی و کلان این دانشگاه در سال های اخیر بوده است، گفت: درسال گذشته 11 مورد اختراع به نام این دانشگاه درحوزه کامپیوتر، نانو کامپوزیت و ماشین های کشاورزی به ثبت رسیده است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت همکاری مشترک علمی بین المللی اضافه کرد: استادان این دانشگاه همواره حضور موثری در سمینارها و همایش های داخلی و خارجی داشته اند، و از این رو در سال گذشته 460 تن از اعضای هیئت علمی با حمایت دانشگاه، آخرین یافته های علمی خویش را درهمایش های بین المللی خارج از کشور و همچنین 591 نفر از این اساتید، مقالات خود را در همایش های ملی داخل کشور ارائه کرده اند.
رئیس دانشگاه تبریز گفت: مدیریت امور فناوری این دانشگاه به عنوان مرجع منطقه ای شمال غرب کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران) برای بررسی اختراعات انتخاب و درهمین مدت نیز 145 مورد تقاضای ثبت اختراع ارجاعی از اداره ثبت اختراعات بررسی و برای 17 مورد هم ضمن ارزیابی تخصصی تاییدیه علمی صادر کرده است.
وی با اشاره به حمایت ویژه از طرح های تحقیقاتی در این دانشگاه نیز افزود: درطول این مدت 85 طرح تحقیقاتی به تصویب رسیده که 76 طرح از سوی اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز به اتمام رسیده است.
دکترپورمحمدی اضافه کرد: درسال 94 همچنین 615 نفر ازاعضای هیئت علمی این دانشگاه دریافت کننده GRANT از بابت فعالیت های پژوهشی بودند.
رئیس دانشگاه تبریز، بررسی و تصویب دستورالعمل فرصت مطالعاتی ویژه واحدهای صنعتی درچارچوب آیین نامه فرصت مطالعاتی داخل کشور، شرکت اعضای هیئت علمی در دوره های تحقیقاتی تابستانی در چارچوب آیین نامه گرنت دانشگاه و حذف امتیاز گرنت طرح های تحقیقاتی درون دانشگاهی و افزایش امتیاز گرنت طرح های تحقیقاتی برون دانشگاهی، به منظور ترغیب هرچه بیشتر اعضای هیئت علمی برای ارائه طرح های کاربردی برون دانشگاهی را ازمصوبات شورای پژوهشی درسال گذشته برای ترغیب پژوهشگران عنوان کرد.