رئیس دانشگاه بناب: همه تلاش دانشگاه ها ایجاد بستری مناسب برای فعالیت های پژوهشی است

۳۱ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۰ کد : ۱۰۹۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۳۰
دومین جلسه کارگروه ارتباط با صنعت دانشگاه بناب با حضور ریاست، هیئت رئیسه، مدیران اجرایی و اعضای هیئت علمی موفق در عرصه ارتباط با صنعت،‌ در محل سالن کنفرانس حوزه ریاست این دانشگاه برگزارشد. به گزارش ر...
دومین جلسه کارگروه ارتباط با صنعت دانشگاه بناب با حضور ریاست، هیئت رئیسه، مدیران اجرایی و اعضای هیئت علمی موفق در عرصه ارتباط با صنعت،‌ در محل سالن کنفرانس حوزه ریاست این دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر مجتبی عباسیان رئیس دانشگاه بناب در سخنانی گفت:‌ همچنان که از پیام نوروزی وزیر محترم علوم بر می آید در سال 94 بایستی توجه ویژه ای به تجهیز آزمایشگاه ها شود.
وی افزود : تمام تلاش دانشگاه ها ایجاد بستری مناسب برای فعالیت های پژوهشی است که در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای از طرف ریاست محترم جمهور و وزیر محترم علوم به خود معطوف داشته است.
دکتر عباسیان در ادامه افزود: اعضای هیئت علمی بایستی با حضور در واحدهای صنعتی منطقه از نزدیک با مشکلات صنایع آشنا شوند و در جهت رفع این مشکلات، راهکارهای عملی ارائه دهند،‌ همچنین توجه ویژه اعضای هیئت علمی به بحث شرکت های دانش بنیان بایستی در اهم امور اعضای هیئت علمی قرار گیرد.
رئیس دانشگاه بناب در پایان گفت:‌ مرکز رشد دانشگاه بناب آمادگی کامل دارد تا پشتیبان طرح های پژوهشی استادان باشد و آمادگی رایزنی با تمامی ارگان ها برای انجام این طرح را داراست.
در این نشست، اعضای کارگروه به بررسی مسائل و مشکلات موجود در خصوص تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه های دانشگاه بناب و همچنین ارائه راه کارهای ممکن برای ارتباط واقعی با صنایع پرداختند
گفتنی است در پایان این جلسه مقرر شد کارگروه های تخصصی در دانشگاه تشکیل شده و ارتباط با صنعت به صورت تخصصی در گروه های مختلف انجام یابد.

( ۱ )