رئیس دانشگاه ایلام از خسارت یک میلیارد تومانی سیل به دانشگاه ایلام خبرداد

۲۰ آبان ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۹ کد : ۱۰۹۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۸
دکترمحمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام گفت: با برآورد صورت گرفته از میزان خسارات وارد شده به زیرساخت های دانشگاه، میزان آن یک میلیارد تومان اعلام شده است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی اکبری&...
دکترمحمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام گفت: با برآورد صورت گرفته از میزان خسارات وارد شده به زیرساخت های دانشگاه، میزان آن یک میلیارد تومان اعلام شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی اکبری  به تخریب آسفالت ها، دیوارها، مسیل ها، و سیستم آبرسانی دانشگاه اشاره و گفت: در سیلی که به وقوع پیوست اکثر کارگاه ها و آزمایشگاه های دانشگاه دچار آب گرفتگی شد و مزارعی که متعلق به دانشگاه ایلام بود با آسیب های جدی مواجه شد.
وی با اشاره به آسیب جدی که به خط لوله آبرسانی دانشگاه وارد شده، افزود: این خرابی لوله و اتصالات با توجه به اینکه در مسیر سیلاب قرارداشت هزینه بسیار سنگینی را بر دانشگاه متحمل ساخت و به دلیل قطعی آب و در راستای تآمین آب شرب دانشگاه، تعداد زیادی آب معدنی در سطح دانشگاه توزیع شد.
رئیس دانشگاه ایلام، تأکیدکرد: مدیریت این اتفاق ازسوی دانشگاه ایلام به درستی هدایت شد و تمام تلاش خود را به کار بستیم که بدون اتکا به مدیریت استانی و در راستای همکاری و همراهی با آنان در جهت رفع مشکلات دانشگاه اقدام کنیم.
دکترعلی اکبری با بیان آب گرفتگی وسیعی که در زمین چمن دانشگاه به وقوع پیوست، گفت: برای مهار این آب گرفتگی کانال هایی را هم در بالا دست و هم در کنار زمین چمن حفر شد تا از خسارات بعدی آن جلوگیری شود.
رئیس دانشگاه ایلام به حضور دکتررخشانی مهر مدیرطرح های عمرانی وزارت علوم دراین مرکز آموزش عالی اشاره و گفت: عملکرد دانشگاه ایلام و اقدامات صورت گرفته آن در زمینه عمرانی، وهمچنین میزان خسارات ناشی از سیل دراین بازدید مورد بررسی قرارگرفت.
وی ثمره این حضور را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: این بازدید باعث شد فعالیت های توسعه ای دانشگاه مورد حمایت قرارگرفته و تلاش شود پروژه های عمرانی دانشگاه هرچه زودتر به بهره برداری برسند.
دکترعلی اکبری گفت: به طور قطع تزریق اعتبار در راستای تکمیل پروژه هایی  چون استخر دانشگاه، دانشکده کشاورزی، و کلنگ زنی دانشکده علوم پایه صورت خواهد گرفت.