رئیس دانشگاه ایلام : تجمیع فعالیت دستگاه های اجرایی استان ایلام در خصوص مقابله با ریزگردها با محوریت دانشگاه ایلام انجام شود

۱۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۹ کد : ۱۰۸۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۶
در جلسه شورای اداری استان ایلام که با حضوردکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور برگزارشد ، دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه  ایلام ضمن ارایه پیشنهاد تجمیع فعالیت ها...
رئیس دانشگاه ایلام : تجمیع فعالیت دستگاه های اجرایی استان ایلام در خصوص مقابله با ریزگردها با محوریت دانشگاه ایلام انجام شود
در جلسه شورای اداری استان ایلام که با حضوردکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور برگزارشد ، دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه  ایلام ضمن ارایه پیشنهاد تجمیع فعالیت های پراکنده دستگاه های اجرایی مختلف با محوریت دانشگاه ایلام و با نظارت استاندار ایلام خواستار حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری مرتبط با موضوع ریزگردها، آلودگی های زیست محیطی و پدیده گرد و غبار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه  ایلام با در خطر دانستن طبیعت ایلام بر لزوم تلاش برای حفظ جنگل های بلوط این استان اشاره کرد و خواستار برنامه ریزی جدی سازمان حفاظت از محیط زیست برای حل این بحران شد.
همچنین در نشست دیگری که با حضور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در ایلام برگزار شد دکتر علی اکبری از ارایه 15 طرح پژوهشی جامع اعضای هیئت علمی دانشگاه ایلام برای مقابله با ریزگردها و دیگر آلودگی ها زیست محیطی خبر داد.
در این جلسه همچنین دکتر بازگیر رئیس دانشکده کشاورزی و رئیس کمیته ریزگردهای دانشگاه ایلام ضمن تشریح روند تشکیل کمیته ریزگردها در دانشگاه ایلام، گزارش مبسوطی از ظرفیت ها و تخصص های اعضای هیئت علمی عضو کمیته ارایه کرد و خواستار حمایت دولت از طرح­های پژوهشی ارایه شده توسط اعضای هیأت دانشگاه شد.
گفتنی است دکتر ابتکار نیز ضمن تأکید بر بهره گیری از توان علمی و پژوهشی دانشگاه ایلام و تقدیر از اهتمام مدیریت این دانشگاه در این رابطه ،اتعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه ایلام و سازمان حفاظت ازمحیط زیست را جهت انجام فعالیت های مشترک توصیه کرد.