رئیس دانشگاه اراک: از 30 مرکز رشد که در استان مرکزی به ثبت رسیده است تعداد هشت مرکز به شرکت دانش بنیان تبدیل شده اند

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۵ کد : ۱۰۸۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۰۵
نشست مسئولان دانشگاه های استان مرکزی با حضور غلامرضا فتح آبادی مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی در استانداری استان مرکزی برگزارشد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فتح آبادی درنشست شورای هماهنگی دانشگاه ه...
نشست مسئولان دانشگاه های استان مرکزی با حضور غلامرضا فتح آبادی مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی در استانداری استان مرکزی برگزارشد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فتح آبادی درنشست شورای هماهنگی دانشگاه های استان مرکزی در استانداری گفت: حدود 102 هزار دانشجو در 81 دانشگاه و مرکز آموزشی استان مرکزی فعال هستند که از این تعداد بیش از دو درصد از دانشجویان کشور در دانشگاه های استان مشغول به تحصیل هستند که از لحاظ برخوداری ازاین تعداد دانشجو استان مرکزی رتبه 13 کشوری را به خود اختصاص داده است.
دکترسعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک نیز درجمع مدیران و مسئولان دانشگاه های استان مرکزی، سال 94 را نامناسب ترین سال از لحاظ وضعیت مالی دانشگاه عنوان کرد و گفت: میزان اعتبارات در 95 درصد از دانشگاه ها تا 91 درصد بیشتر اختصاص نیافت و این موضوع دانشگاه اراک را با بدهی هفت میلیارد تومانی روبرو کرده است .
رئیس دانشگاه اراک با بیان اینکه دراجلاس روسای دانشگاه ها، رئیس سازمان برنامه وبودجه وسخنگوی دولت قول حمایت 100 درصدی به دانشگا ه ها را داده است، گفت: طبق قانون سالانه دو درصد از بودجه های دانشگاه ها درقالب ماده 180در اختیار نمایندگان و استانداری قرارمی گیرد، اما هیچ چیز نصیب دانشگاه ها نمی شود.
دکترحمیدی درادامه گفت: کمبود شدید تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی موجب ارتقا نیافتن تعداد دانشجویان دکتری شده است.
وی در بخشی دیگراز سخنان  خود افزود: از تعداد 30 مرکز رشد که در استان مرکزی به ثبت رسیده است تعداد هشت مرکز آنها به شرکت دانش بنیان تبدیل شده اند.