رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی : وجود خوابگاه در مراکز پژوهشی، تضمین‌کننده آرامش در محیط پژوهش است

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۷ کد : ۱۰۸۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۸۱
دکتر هادوی رئیس پژوهشگاه  مواد و انرژی در مراسم افتتاح خوابگاه دانشجویی پژوهشگاه مواد و انرژی گفت : ارتقای کیفیت فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در کشور نیازمند داشتن محیط آرام برای انجام بهتر این ف...
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی : وجود خوابگاه در مراکز پژوهشی، تضمین‌کننده آرامش در محیط پژوهش است
دکتر هادوی رئیس پژوهشگاه  مواد و انرژی در مراسم افتتاح خوابگاه دانشجویی پژوهشگاه مواد و انرژی گفت : ارتقای کیفیت فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در کشور نیازمند داشتن محیط آرام برای انجام بهتر این فعالیت‌ها است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی افزود: مراکز پژوهشی برای ایفای وظیفه پژوهشی که بر عهده آنها گذاشته شده، نیازمند داشتن محیط آرام برای همه پژوهشگران خود هستند و همواره بخشی از پژوهشگران را دانشجویان تشکیل می‌دهند.
دکتر هادوی در ادامه گفت: این امر در مورد پژوهشگاه مواد و انرژی نیز صادق است و در راستای افزایش امکانات رفاهی دانشجویان این پژوهشگاه، خوابگاه دانشجویی با همکاری دستگاه‌های ذیربط و خیران احداث شد.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار کرد: احداث این خوابگاه باعث شده که دغدغه دانشجویان این پژوهشگاه در مورد اسکان از بین برود و در نتیجه این امر، آنها با آرامش بیشتری به فعالیت خواهند پرداخت.
دکتر هادوی گفت: وجود خوابگاه در مراکز پژوهشی، تضمین‌کننده آرامش در محیط پژوهش است و یک ضرورت محسوب می‌شود که پژوهشگاه مواد و انرژی به این ضرورت توجه ویژه‌ای داشته است.
وی افزود: به این نتیجه رسیدیم که برای احداث خوابگاه دانشجویی پژوهشگاه مواد و انرژی باید از حمایت‌های خیرین بهره‌مند شویم که این امر دنبال شد و خیرین نقش مهمی در احداث این خوابگاه ایفا کرده‌اند.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی در ادامه سخنان خود از افزایش جلب حمایت‌های خیّرین برای تامین سایر نیازهای این پژوهشگاه به عنوان یک ضرورت نام برد و گفت: افزایش جلب حمایت خیرین با توجه به نیازهای پژوهشگاه با جدیت دنبال می‌شود.
وی ضمن قدردانی از اساتید و کارکنان پژوهشگاه مواد و انرژی بخاطر حمایت‌هایی که در راستای احداث خوابگاه دانشجویی این پژوهشگاه داشته‌اند، اظهار کرد: وجود چنین خوابگاه‌هایی در نهایت به پیشرفت علمی کشور کمک می‌کند.
دکتر هادوی همچنین از همکاری‌های دستگاه‌های ذیربط از جمله شهرداری مشکین‌دشت، بانک رفاه، استانداری البرز و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای احداث خوابگاه یادشده تقدیر کرد و افزود: همه کسانی که در این پژوهشگاه فعالیت می‌کنند، عضو یک خانواده هستند و باید در راستای افزایش رفاه و آرامش برای ارتقای فعالیت‌های پژوهشیِ آنها گام برداریم.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: لازم است همه شرایط مورد نیاز برای پیشرو بودن این پژوهشگاه در خصوص همه محورهایی که برای فعالیت آن تعیین شده، به بهترین نحو فراهم شود و در تبدیل دانش به ثروت نیز همواره بسیار موفق عمل کنیم.
وی همچنین بر ضرورت مرجع بودن این پژوهشگاه در حوزه مواد و انرژی در سطح کشور تاکید کرد و ادامه داد: در این راستا لازم است همواره از همکاری بهترین پژوهشگران بهره‌مند باشیم و امکانات رفاهی مورد نیاز آنها را نیز فراهم کنیم.
دکتر هادوی افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی تولید علم به فناوری و ثروت را با جدیت دنبال می‌کند و شرکت‌های دانش‌بنیان مربوطه نقش بسیار مهمی در خصوص این امر ایفا می‌کنند.
همچنین در این مراسم عزیزالله یونسی دبیر بنیاد خیرین حامیِ پژوهشگاه مواد و انرژی نیز در سخنانی گفت : اسکلت بندی این خوابگاه به گونه‌ای است که امکان احداث طبقه دوم نیز وجود دارد تا اگر نیاز به توسعه خوابگاه داشتیم، بتوانیم آن را توسعه دهیم.
وی ادامه داد: مساحت کنونی این خوابگاه ۴۷۵ مترمربع است که در صورت نیاز تا حدود ۹۰۰ مترمربع فضای مفید، قابل افزایش است ضمن اینکه این خوابگاه ۱۱ اتاق دارد.
دبیر بنیاد خیرین حامیِ پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار کرد: در ساخت این خوابگاه تلاش شد تا همه استانداردهای مربوطه رعایت شوند و خیّرین در ساخت این خوابگاه نقش قابل توجهی داشته‌اند.
یونسی گفت: ثبت کردن رسمیِ این بنیاد پی گیری شده و نامه‌نگاری‌های لازم نیز صورت گرفته است ضمن اینکه از همکاری‌ها و حمایت‌های همه دستگاه‌های ذیربط و خیرینی که در ساخت خوابگاه دانشجویی یادشده حمایت کرده‌اند، قدردانی می‌کنیم.
وی افزود: جلب کردن حمایت‌های خیرین به سمت همکاری در تامین نیازهای پژوهشگاه مواد و انرژی تاثیر قابل توجهی در ارتقای فعالیت‌های این پژوهشگاه دارد و لازم است این نیازها به آنها معرفی شود.
دبیر بنیاد خیرین حامیِ پژوهشگاه مواد و انرژی همچنین در ادامه سخنان خود بر اهمیت و ضرورت احیای فرهنگ خیرات در حوزه تامین نیازهای مراکز پژوهشی تاکید کرد و ادامه داد: احیای این فرهنگ با جدیت از سوی پژوهشگاه مواد و انرژی دنبال می‌شود.
یونسی افزود: احیای فرهنگ خیرات و معرفی نیازها به خیرین، تاثیرات مثبت و غیرقابل انکاری برای ارتقای کیفیت فعالیت‌های مراکز پژوهشی خواهد داشت.
وی اظهار امیدواری کرد: این پژوهشگاه در مورد سایر پروژه‌های خود نیز از حمایت‌های خیرین بهره‌مند شود و فرهنگ خیرات در زمینه تامین نیازهای مراکز پژوهشی، گسترش قابل توجهی داشته باشد.