دیدارهیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با نماینده ولی فقیه دراستان مازندران

۳۱ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۱ کد : ۱۰۸۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۷۷
نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، فرماندار، شهردار و رئیس شورای شهر ساری با آیت ا.. طبرسی در دفتر نماینده ولی فقیه استان درساری برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این ...
نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، فرماندار، شهردار و رئیس شورای شهر ساری با آیت ا.. طبرسی در دفتر نماینده ولی فقیه استان درساری برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار آیت الله طبرسی با بیان اینکه مشکل دانشگاه کشاورزی ساری باید با حمایت شهرداری رفع شود، گفت: زمین ۱۰۰ هکتاری متعلق به دانشگاه کشاورزی باید تعیین تکلیف شود.
دکترمحمدعلی بهمنیار رئیس دانشگاه علوم و کشاورزی ساری نیز گفت: برای اینکه مشکلات را حل کنیم با رقم های تخصیص شده نمی توانیم به نتیجه برسیم.
وی افزود: دانشگاه علوم کشاورزی به شهرستان ساری متعلق به شهر ساری است و با همکاری مسئولان شهری باید نیازها مورد توجه قرار دهیم و دانشگاه می تواند به شهر خدمات در خور توجهی ارائه دهد.
رئیس دانشگاه علوم و کشاورزی ساری یادآور شد: دانشگاه می تواند در توسعه و پیشرفت منطقه  ساری  و استان در زمینه کشاورزی اثرگذار باشد در حوزه های مختلف به شهر خدمات دهد.
دکتربهمنیار با بیان اینکه دانشگاه علوم کشاورزی ساری تنها دانشگاه دولتی این شهرستان است خواستار تعامل دستگاه های اجرایی برای رفع نیازهای این دانشگاه شد.
درادامه رئیس شورای شهر ساری نیز با بیان نقش دانشگاه درمسائل فرهنگی، گفت: قرار شد تفاهم نامه ای بین شهرداری و شورا و دانشگاه منعقد شود.
شمشیر بند درخصوص پرورش گل و گیاه افزود: نیازمندی دانشگاه در زمینه عمرانی و ساخت و ساز باید تعریف شود و شورا نیز گسترش تعامل با دانشگاه را مدنظر قرار داده است.
رئیس شورای شهر ساری با بیان اینکه ارتباط شهرداری با دانشگاه ها خوب است، گفت: در دو سال اخیر حرکت خوبی در زمینه فرهنگی و عمرانی در شهر ساری انجام شده است.
شمشیربند گفت: درسال جدید نیز مردم ساری شاهد حرکت های نویی خواهند بود که درسطح کشور الگو خواهد بود.
رئیس شورای شهر ساری از دانشگاه کشاورزی ومنابع طبیعی ساری را در مازندران به عنوان دانشگاه مادر و تخصصی یاد کرد و گفت: همه باید برای توسعه این دانشگاه تلاش و حمایت خود را بیشتر کنیم.