دیداررئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با خانواده شهدای انقلاب اسلامی

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۳ کد : ۱۰۸۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۵
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به همراه مشاور امور ایثارگران و تنی چند از مسؤلان دانشگاه با حضور در منزل شهید هادی کریمی منفرد و شهید حسن رضایی کجایی با خانواده این شهیدان دیدارو گفتگو کرد.به گزارش روابط...
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به همراه مشاور امور ایثارگران و تنی چند از مسؤلان دانشگاه با حضور در منزل شهید هادی کریمی منفرد و شهید حسن رضایی کجایی با خانواده این شهیدان دیدارو گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر علی رضا باقری ثالث در این دیدارها ضمن تمجید از صبر و استقامت خانواده شهدا برگزاری این دیدارها را فرصتی دانست تا ضمن تجلیل از این همه استقامت، یاد شهدای انقلاب اسلامی که با تقدیم خون پاک خود نهال این انقلاب الهی را آبیاری کردند، گرامی داشته شود.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) افزود: شهدا و خانواده معظم آنان با خداوند متعال معامله کردند و هرگز از ما انتظار تشویق و تجلیل نداشته و ندارند،ولی مسؤلان باید به وظیفه خود در قبال این عزیزان عمل کنند.
دکتر باقری ثالث ادامه داد: دیدار با خانواده معظم شهدا و تکریم آنان نباید منحصر به ایام خاصی همچون سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و هفته دفاع مقدس شود بلکه باید در طول سال نیز تداوم داشته باشد.
وی همچنین تأکید کرد: دانشگاه ها و سایر مراکز فرهنگی باید نسبت به ثبت و ضبط خاطرات خانواده شهدا و انتقال آن به نسل جوان تلاش مضاعف کنند.
سیدمهدی محدث نیز در این دیدارها با اشاره به برگزاری دیدارهای متعدد با خانواده شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس توسط مسؤلان دانشگاه حضرت معصومه(س) خواستار دعوت از این خانواده ها در فضای دانشگاهی شد تا دانشجویان با شهدا و آرمان های آنان بیش از پیش آشنا شوند.
وی ادامه داد: شهدا نتیجه بندگی خالصانه خود و نجواها و مناجات های شبانه خود را از پروردگارشان گرفتند و ما جاماندگان این فیض عظیم باید به نحوی عمل کنیم تا فردای قیامت شرمنده این عزیزان نباشیم.
در این دیدار برادر شهید کریمی منفرد ضمن بیان نحوه شهادت شهید هادی کریمی منفرد مهم ترین ویژگی وی را شجاعت و نهراسیدن از طاغوت دانست و افزود: در کنار شجاعت ایمان بسیار زیاد و اعتقاد قلبی این شهید والا مقام به اسلام و نهضت امام خمینی(ره) موجب شد تا او انتخاب گشته و به درجه عظیم شهادت نائل شود.
مادر این شهید بزرگوار نیز در این دیدار با ذکر خاطره ای هادی کریمی منفرد گفت: چند شب قبل از شهادت وی پدرش در عالم رویا دید که پرستویی بر سر او نشست و به ناگاه این پرستو پر کشید و وقتی این خواب را نزد چند تن از مراجع بیان کرد، آنان تعبیر این خواب را پرواز ملکوتی فرزندش دانستند.