دیداردانشگاهیان دانشگاه تبریز با نماینده ولی فقیه دراستان آذربایجان شرقی

۲۹ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۱ کد : ۱۰۸۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۶
مراسم بزرگداشت سالروز "وحدت حوزه و دانشگاه" با حضور نماینده ولی فقیه دراستان آذربایجان شرقی، دانشگاهیان دانشگاه تبریز و جمعی از اساتید حوزه های علمیه، دربیت امام جمعه تبریز برگزار شد. به گزارش روابط عم...
مراسم بزرگداشت سالروز "وحدت حوزه و دانشگاه" با حضور نماینده ولی فقیه دراستان آذربایجان شرقی، دانشگاهیان دانشگاه تبریز و جمعی از اساتید حوزه های علمیه، دربیت امام جمعه تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه تبریز دراین آیین با تاکید براینکه به برکت انقلاب تحولات و کارهای بزرگی ازسوی دو نهاد یعنی حوزه و دانشگاه درکشور صورت گرفته است، گفت: این دو مرکز از جمله نهادهای تاثیرگذار رشد و شکوفایی همه جانبه کشوربه حساب می آیند و از این رو، با وحدت و برادری درسالی که مقام معظم رهبری این سال را «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند، باید همدوش هم برای خدمت به انقلاب و کشور حرکت کنید.
وی با اشاره به دغدغه ها و دل نگرانی این دو نهاد تاثیرگذار در جامعه افزود: حوزویان و دانشگاهیان مشترکا دغدغه پیشرفت علم، فرهنگ و اقتصاد دارند و بدین سان می خواهند کشور درعرصه های مختلف به رشد و تعالی برسد، اگرچه دشمن با ترفندهای مختلف درپی شکست این امر است که باید مراقب توطئه آنان بود.
نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه تبریز دربخش دیگر سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام یافته درخصوص وحدت حوزه و دانشگاه گفت: با توجه به اقدامات و کارهای خوب و موثری که ازسوی دانشگاهیان و حوزویان درسال های اخیر صورت گرفته، وحدت و برادری دربین این دو قشر حاکم است ولی برای رسیدن به مرحله ایده آل باید بیش از اینها تلاش شود.
آیت الله مجتهد شبستری درپایان گفت: بهترین لحظات زندگی خویش را در کنار هم فکری و هم اندیشی با دانشگاهیان و حوزویان سپری کرده و از متولیان این دیدار قدردانی کرد.
دکترمحمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز نیز دراین مراسم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این دانشگاه، با تاکید براینکه شهید آیت الله مفتح، نماد وحدت حوزه و دانشگاه است، گفت: این روزها دشمن با ترفندها و ابزارهای مختلف می خواهد، دربحث علم و دین فاصله ایجاد کند، اما باید مراقب باشیم که علم و ایمان دو بال پرواز به سوی موفقیت است. 
وی درادامه با بیان اینکه قدم های محکمی درهر دو نهاد درسال های اخیر برداشته شده است ولی به نظر می آید، کافی نباشد، افزود: با گفت و گو، هم اندیشی، همفکری و اجرای برنامه های مشترک می توان درافق های جدید و مسائل روز جامعه همفکری و ارائه راهکار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمد انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه تبریز نیز دراین مراسم، با تاکید بر اینکه وحدت این دو قشر درکشورمان آثار و برکات زیادی داشته است، گفت: رویداد انقلاب، پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی ایران نیز به خاطر وحدت، پیوستگی و تفاهم مشترک حوزویان و دانشگاهیان به دست آمده و امروزه اگر کشور درعرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و بین المللی به دستاوردی رسیده است به دلیل زحمات و تلاش این دو قشر فرهیخته جامعه بوده است.
وی افزود: برای ساخت تمدن نوین اسلامی که در افق آینده نظام است، به یقین این دو نهاد نقش تعیین کننده ای خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین انوری درخصوص وحدت حوزه و دانشگاه، دربحث نظری و معرفتی کارهای مشترک خوبی از سوی دو مرکز صورت گرفته، ولی درمیدان عمل هنوز در گام و ابتدای راه هستیم و باید بیش از گذشته دراین خصوص تلاش کرد.
گفتنی است در پایان این مراسم جمعی از اساتید دانشگاه و حوزویان به نکته نظرات و دیدگاه های خود درخصوص تحکیم و وحدت بیشر دو نهاد پرداختند.