دیدار کارکنان پارک علم و فناوری مازندران و جمعی از مدیران شرکت های دانش بنیان با نماینده ولی فقیه در استان

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۹ کد : ۱۰۸۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۵۴
رئیس و کارکنان پارک علم و فناوری مازندران و جمعی از مدیران شرکت های دانش بنیان استان مازندران با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران دیدار کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله...
رئیس و کارکنان پارک علم و فناوری مازندران و جمعی از مدیران شرکت های دانش بنیان استان مازندران با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله نورالله طبرسی در این دیدار با اشاره به اینکه ایران استعدادهای ویژه ای دارد و ظرفیت های بسیار مهمی در کشور یافت می شود، تصریح کرد: رهبر انقلاب نیز برای علم و فناوری اهمیت زیادی قائل هستند زیرا ایشان به خوبی روزنه نفود دشمن را شناخته و خود برای جلوگیری از آن اقدام کرده اند.
وی با اشاره به حدیثی از امیر المومنین که می فرمایند" اگر به دیگری نیازمند باشید اسیر او هستی و تو خود کار کن تا نظیر او باشی و بیشتر کارکن تا امین او باشی"، تصریح کرد: هدف انقلاب اسلامی امین بودن در دنیا بود و اگر چنین نشد حداقل باید نظیر آنها باشیم؛ در زمینه علم و فناوری نیز اگر نمی توانیم قدرت نخست باشیم می توانیم برای جایگاه دوم بودن تلاش کنیم.
وی رشد فناوری در استان را مطلوب عنوان کرد و ادامه داد: مدیریت موفق آن است که با دست خالی کشور را اداره کنید و این هنر است که با مدیریت کشور را به غنا برسانیم؛ باید اختراع کنیم تا دیگران از ما بیاموزند.
آیت الله طبرسی با اشاره به وحشت دنیا از تولید موشک با فناوری های بومی گفت: متخصصین  ایرانی در کشور های دیگر سیلو و کارخانه برق احداث می کنند از این رو جوانان نباید از مشکلات دلسرد شوند و با عشق و علاقه به تلاش خود ادامه دهند.
نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه شروط انجام کارها علم، دانایی، توانایی و توفیق است، گفت: ابتدا دانش و علم و دانایی و پس از آن سلامت و توانایی و در انتها پول و بنا قرار دارد و جوانان باید این محصولات فکری و  اندیشه خود را به بازار عرضه کنند.
وی با تاکید بر اینکه مدیران شرکت های دانش بنیان به انجام مسئولیت شرعی، اخلاقی و ایرانی خود پایبند باشند، گفت: مدیران به هر میزان می توانید خدمت کنید و خداوند دست شما را خواهد گرفت و شما یاری خواهد کرد.
آیت الله طبرسی گفت: خالق طبیعت خداوند است و ما فقط کاشفان طبیعت هستیم که حلقه و ارتباط مجموعه ها را کشف خواهیم کرد؛ خداوند به انسان ها عقل داده است تا با اندیشه و فکر تا با اراده خود پیرامون خود را اداره کنیم.