امام جمعه کاشان: دانشجو باید علم و معرفت اخلاقی را با هم داشته باشد

۳۰ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۰ کد : ۱۰۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۶
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دانشجو باید در محیط دانشگاه، مسلح به دو سلاح علم و معرفت و اخلاق باشد. به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ، آیت الله عبدالنبی نمازی  به مناسبت آغاز...
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دانشجو باید در محیط دانشگاه، مسلح به دو سلاح علم و معرفت و اخلاق باشد.
 به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ، آیت الله عبدالنبی نمازی  به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در جمع اعضای شورای دانشگاه کاشان،  مدیریت، اساتید و دانشجویان را سه رکن اصلی دانشگاه بیان کرد و اظهار داشت: اگر این سه رکن  به درستی رسالت و مسئولیت خود را انجام دهند موجب شکوفایی و حرکت جامعه  به سمت توسعه و تکامل می شود. 
وی با اشاره به افزایش رشته ها و روند رو به رشد دانشجویان در دانشگاه ها ، مدیریت علمی به جای مدیریت سنتی را مورد تاکید قرار داد و افزود: مدیریت علمی و عالمانه در دانشگاه لازم و ضروری است.
 عضو مجلس خبرگان رهبری اداره کردن دانشگاه با دانشکده های متعدد را بسیار مهم و حساس دانست و افزود: توجه به ظرافت ها در مدیریت لازم است و باید سعی شود که همه چیز در جایگاه  خاص خودش قرار گیرد.
 وی توجه رئیس دانشگاه  کاشان  به دغدغه  استادان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: مدیریت باید به طور کامل با مجموعه خود ارتباط داشته باشد و  یکی از هنرهای مدیریت این است که دغدغه های مجموعه را برطرف و سعی کند آنها را حل کند.
 آیت الله نمازی تشویق اساتید و توجه به مسایل روحی و عاطفی استاد و خانواده اش را در راستای ارتقای توسعه علمی لازم دانست و افزود: مدیریت در نظام آموزشی و مراکز علمی باید کاملا با آگاهی و با پیشرفته ترین اطلاعات علمی همراه باشد.
 نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان اساتید را رکن دوم دانشگاه بیان کرد و افزود: استادان نقش مهمی در بالا بردن و افزایش سطح آگاهی علمی دانشجویان دارند.
 وی برگزاری دوره‌های آموزشی پیشرفته را در راستای توانمند سازی استادان حایز اهمیت دانست و افزود: استادان مجرب  نقش بسزایی در تربیت دانشجویان دارند.
 وی با اشاره به شرایط بحرانی و حساس دوره دانشجویی اظهار داشت: در دنیای کنونی ارتقاء سطح معرفت و توجه به ارزش های اخلاقی نیاز جدی جامعه خصوصا دانشگاههاست .
 نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با بیان اینکه هویت انسان‌ها همیشه در معرض تهدید است خاطر نشان کرد: دانشجو باید مسلح به دو سلاح علم و معرفت و اخلاق باشد.
 امام جمعه کاشان، شاگرد پروری را از وظایف استادان دانست و گفت: اساتید باید این هنر را داشته باشند که نیازهای معرفتی دانشجویان را در کنار مباحث آموزشی آموزش دهند.
 آیت الله نمازی  با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر افزایش سطح علمی و جهش‌های علمی خاطر‌نشان کرد: رقابت بین جاهل و عالم، نتیجه اش پیروزی عالم است.
 امام جمعه کاشان دانشجویان را  رکن سوم  دانشگاه بیان کرد و اظهار داشت: خصلت‌ها و خصوصیات و شرایط دانشجو را باید شناخت و استادان در دانشگاه باید موضوع شناس باشند و خصوصیات اخلاقی و عواطف و ارزش‌های دانشجویان را مورد توجه قرار دهند. 
وی با اشاره به اینکه جوانان دانشجو دارای فطرت پاک هستند افزود: آینده کشور در دست اینهاست و اگر از دانشجو  خطایی در محیط دانشگاه سر زد با تندی با او برخورد نکنیم و باید او را  توجیه و توصیه کرد.
 آیت الله نمازی خاطر نشان کرد: روسای دانشگاه،  دانشکده‌ها و نهاد رهبری با انجام رسالت درست خود نقش مهمی  در عرصه علمی فرهنگی و تکامل و تعالی دانشجویان دارند.
رئیس دانشگاه کاشان نیز در این دیدار گزارشی از افتخارات و فعالیت های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه طی یک سال اخیر را ارائه کرد.