دیدار و تجلیل مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از استادان دانشگاه حکیم سبزواری

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۷ کد : ۱۰۸۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۴
به مناسبت هفته آموزش و روز بزرگداشت مقام معلم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری با دیدار استادان دانشگاه حکیم سبزواری و اهدای گل و هدیه، مقام والای آنان را ارج نهاد.به گ...
به مناسبت هفته آموزش و روز بزرگداشت مقام معلم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری با دیدار استادان دانشگاه حکیم سبزواری و اهدای گل و هدیه، مقام والای آنان را ارج نهاد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، حجت الاسلام دکتر سید جواد خاتمی در این بازدیدها با بیان اینکه شغل استادی و معلمی ازشریف ترین  و پرمسئولیت‏ ترین شغل هاست گفت: معلم انسان سازی می کند و این همان شغلی است که تمام انبیا برای همین معنا آمدند.
وی افزود: به واقع کلید سعادت انسان ها در دست معلمان است و معلمان در پرورش نسل آینده ساز کشور سهم به سزایی را ایفا می کنند.
وی با اشاره به اینکه دومین معلم پیامبران هستند ادامه داد: تعلیم سرمشق همۀ انبیاست که از طرف خدای تبارک و تعالی به آنها مأموریت داده شده است.
وی تصریح کرد:  مأموریت خدا به انبیا همین است که بیایند و انسان سازی کنند و آنهایی که به انبیا نزدیک ترند آنها به مقام آدمیت نزدیک ترند.
حجت الاسلام خاتمی یادآور شد: در نظام جمهوری اسلامی معلمان از مقام والایی برخوردارند به طوری که بنیانگذار کبیر انقلاب، امام خمینی ( ره) در وصف مقام معلم فرمود” معلمی شغل انبیا است”.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری خاطرنشان کرد. در عالم هیچ مقام  موجودی به پای مقام انسان نمی‏ رسد و هیچ شغلی نیز  به پای انسان‏ سازی نمی‏ رسد و  این انسان سازی توسط معلمان اتفاق می افتد  پس  این شغل بسیار بزرگ و شریفی است.


همزمان با روز معلم همایش ” حکمت مطهر” در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد
به  مناسبت سالگردشهادت استادمطهری و روز بزرگداشت مقام معلم همایش ” حکمت مطهر” در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه حکیم سبزواری در خصوص برگزاری این همایش گفت:به مناسبت گرامیداشت ۱۲ اردیبهشت، روز معلم و سالروز شهادت استاد مطهری همایش «حکمت مطهر» در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.
دکتر حسن صیانتی با بیان اینکه تجلیل از مقام معلم و استاد تجلیل از جایگاه علم و دانش است، افزود: جایگاه والای شهید اهل فکر، اندیشمند ارزشمند شهید مطهری تجلیل از اندیشه ها و نقش غیرقابل انکار وی در تشکیل انقلاب اسلامی و شکل گیری از قانون اساسی در سطح جامعه باید برای نسل جوان کشور تبیین شود.
 رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه حکیم سبزواری خاطرنشان کرد: تفکرات شهید مطهری احیاگر است و امروز بیش از هر روز نیازمند این اندیشه‌ها هستیم.