دیدار هیئت رئیسه دانشگاه شهید باهنرکرمان با امام جمعه استان کرمان

۲۲ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۶ کد : ۱۰۸۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۴
دکتر طاهر، رئیس دانشگاه شهید باهنر، حجت الاسلام والمسلمین صباحی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با آیت الله جعفری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان دیدار کردن...
دکتر طاهر، رئیس دانشگاه شهید باهنر، حجت الاسلام والمسلمین صباحی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با آیت الله جعفری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در آغاز این جلسه، حجت الاسلام صباحی، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه را معرفی کرده و توضیحاتی درباره شخصیت علمی و سوابق اجرایی دکتر طاهر ارائه داد.
سپس دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر جایگاه ویژه این دانشگاه را به عنوان دانشگاه مادر مورد تأکید قرار داد و گفت: این دانشگاه 650 عضو هیئت علمی و 14 هزار دانشجو دارد که از این تعداد تقریبا 5 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند که از این منظر دانشگاه دارای پتانسیل های خوب علمی و فرهنگی است.
وی افزود: این دانشگاه در جایگاه بزرگ ترین دانشگاه جنوب شرق کشور و به عنوان دانشگاه مادر، وظیفه نظارت و ارزیابی را نسبت به سایر دانشگاه های استان برعهده دارد.
در ادامه، دکتر بصیری، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، درباره فعالیت ها و برنامه ریزی های فرهنگی دانشگاه گفت : امروز بین دو نهاد فرهنگی دانشگاه؛ یعنی حوزه معاونت فرهنگی و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، همگرایی و وحدت خوبی برقرار است که برکات زیادی برای دانشگاه داشته است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با اشاره به در پیش بودن روز وحدت حوزه و دانشگاه، از برگزاری همایش ملی اندیشه های شهید مطهری در تاریخ 25 آذر، در دانشگاه شهید باهنر کرمان خبر داد.
سپس آیت الله جعفری در سخنانی با اشاره به نقش مؤثر آقای صباحی در عرصه فعالیت های دینی دانشگاه عنوان کرد: ما از دیرباز با دانشگاه شهید باهنر در ارتباط بوده ایم و هستیم.
امام جمعه کرمان از دو انتخابات مهم اسفندماه 94 یاد کرد و نقش دانشگاه را به عنوان خواص جامعه در حضور حداکثری اقشار مختلف مردم در انتخابات پیش رو بسیار مهم و برجسته قلمداد کرد.
وی با یادآوری سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری که فرمودند: شعارهای بنیادی مردم استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بوده و هست،عنوان کرد: امروز هرکس و هر گروهی دست به برهم زدن تجمعات قانونی بزند افسق فساق و افجر فجار است و مسئولان باید با قاطعیت با چنین افرادی برخورد کرده و مجازات لازم را اعمال کنند.
نماینده ولی فقیه در ادامه ، مسئولان دانشگاه را افرادی متدین، خردمند، بصیر و مدبر خواند و برای دکتر طاهر آرزوی موفقیت روزافزون کرد.