دیدار نوروزی هیئت رئیسه دانشگاه زابل با اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه

۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۷ کد : ۱۰۸۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۴
دکترموسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل با اشاره به نامگذاری سال 95 به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، نامگذاری این سال را با این عنوان، تدبیری خردمندانه و عالمانه از جانب رهبر معظم انقلاب نامی...
دکترموسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل با اشاره به نامگذاری سال 95 به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، نامگذاری این سال را با این عنوان، تدبیری خردمندانه و عالمانه از جانب رهبر معظم انقلاب نامید و گفت: دانشگاه به عنوان مجموعه ای علمی و پژوهشی می تواند با در اختیار داشتن پتانسیل های لازم و برخورداری از ظرفیتهای مطلوب نیروی انسانی کار آمد و متخصص، به این عرصه ورود پیدا کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتربهلولی که در دیدار نوروزی با اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه زابل سخن می گفت، با بیان این مطلب که، سه عامل سیاستگذاران، فناوری ها و محققان در کنار هم می توانند اقتصاد مقاومتی را خلق کنند، گفت: خیلی از کشورها دراین عرصه ورود پیدا کرده و ا قتصادهای کوچک را شکل داده اند ولی آنچه برای ما مهم است مقاوم کردن پایه های اقتصاد ملی است که همانا جلوگیری از آسیب پذیری آن در برابر تکانه ها و چالش های خارجی و تمرکز بر تقویت و شکوفایی قابلیت های اقتصادی مولدان و فعالان حوزه کسب و کار در تمامی زمینه هاست.
وی افزود: یکی از نقش های دانشگاه که به عنوان رسالت ذاتی آن ارزیابی می شود، نقش پژوهشی و علمی آن است که می تواند در زمینه گسترش مرزهای دانش نقش به سزایی داشته باشد.
دکتربهلولی گفت: دانشگاه زابل به لحاظ قرار گرفتن در منطقه محروم سیستان، نقش بسیار با اهمیت دیگری را نیز در سر لوحه امورات خود قرارداده و تلاش می کند تا مشکلات منطقه را به صورت علمی بررسی و درخصوص ماندگاری مردم و افزایش امید به زندگی به شیوه های صحیح، ارایه طریق کند.
سرپرست دانشگاه زابل ادامه داد: باید در حوزه تحقیقات و گسترش مرزهای علمی و فناوری با جدیت هرچه بیشتر کار شود.
دکتربهلولی با اشاره به اهمیت کارهای تحقیقاتی و پژوهشی درست و اصولی، به راه اندازی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه زابل اشاره کرد و گفت: تلاش ما بر این است تا این آزمایشگاه راه اندازی شود.
وی درادامه افزود: مشکل مالی در حوزه تحقیقات نداریم و باید این بخش، به صورت کاملا اصولی و صحیح با شتاب معقول و منطقی به کارخود ادامه دهد.
دکتربهلولی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا درآمد از محل تولید علم داشته باشیم، گفت: این درآمد نباید به این معنی تلقی شود که محصولات متعارف کشاورزی از قبیل گوجه، خیار ، تولید و عرضه شود بلکه باید از محل اجرای پروژه های تحقیقاتی و اجرای طرح های علمی و فنی و با توجه به وجود نیروهای متخصص و کارآمد و برخورداری از پتانسیل های فراوان در دانشگاه، برای مجموعه، کسب درآمد کنیم.
وی افزود: بحث پژوهش و تحقیقات علمی از اولویت های اصلی ما در دانشگاه بوده که براین اساس، تشویق هایی نیز در راستای افزایش انگیزه محققان درنظرگرفته شده است.
سرپرست دانشگاه زابل درادامه با اشاره به استقبال خوب مسافران نوروزی از مجتمع بقیه الله الاعظم چاه نیمه ها، از دریاچه مصنوعی احداث شده (هامونک) به عنوان یکی از پربازدیدترین قسمت دراین مجتمع تفریحی یاد کرد و گفت: درایام نوروز گاهی بیش از چهار هزار خودرو به خاطر بازدید از این مجتمع تفریحی و امکانات آن، تردد می کردند و در روز طبیعت، قریب به 40 هزار نفر از این مجتمع تفریحی، دیدن کردند.