دیدار مسئولان ارشد دانشگاه ایلام با نماینده ولی فقیه در این استان

۲۲ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۲ کد : ۱۰۷۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۴
اعضای هیئت رئیسه و رؤسای دانشکده های دانشگاه ایلام با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان ایلام  و امام جمعه‌ این شهرستان با وی دیدارو گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر محمد عل...
دیدار مسئولان ارشد دانشگاه ایلام با نماینده ولی فقیه در این استان
اعضای هیئت رئیسه و رؤسای دانشکده های دانشگاه ایلام با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان ایلام  و امام جمعه‌ این شهرستان با وی دیدارو گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر محمد علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام در این دیدار با تبریک سال نو  و قدردانی از حمایت های نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام، گفت :فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر همزبانی و همدلی یقیناً شعار ملت ایران و دانشگاه ایلام خواهد بود و ما این شعار ارزشمند را سر لوحه کارهای مان قرار خواهیم داد.
وی اظهار داشت: بهره گیری از دیدگاه های علما،  روحانیون و نخبگان چه در دانشگاه  ایلام و چه در  سایر بخش های کشور می تواند به توسعه دانشگاه کمک نماید و طبیعتاً برای دانشگاه یکی از جایگاه های قابل احترام جایگاه نماینده ولی فقیه در استان می باشد.
رئیس دانشگاه ایلام افزود: هدف ما این است که دانشگاه جایگاه واقعی خود را در استان پیدا کند و همفکری و همدلی نماینده ولی فقیه می تواند  به عنوان  عاملی موثر جهت وحدت حوزه و دانشگاه ما را دلگرم کند تا این دو حوزه باهمدیگر ارتباط خوبی داشته باشند و امیدوارم در این دوره جدید بتوانیم بصورت چشم گیری شاهد همکاری در دو بخش حوزه و دانشگاه بوده تا در سال همدلی و همزبانی در دیگر بخش های جامعه نیز تأثیر گذار باشد.
دکتر علی اکبری بیان داشت: دانشگاه علاوه بر جایگاه علمی یقیناً جایگاه معنویی نیز دارد و هدف ما تربیت دانشجوی متدینی است که پس از فارغ التحصیلی، در جامعه نقش آفرین باشد و این از وظایف و اهداف اصلی ما می باشد.
"آیت الله لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز در این دیدار  گفت: علم و تقوا باید در کنار هم به شکوفایی برسند و دانشگاه ها باید در کنار توسعه علمی و رسیدن به فناوری های روز، اشاعه و ترویج تقوا و تدین را هم در دستور کار قرار دهند.
امام جمعه ایلام با بیان نقش دانشگاه در توسعه علمی کشور و موفقیت تیم مذاکره کننده گفت: دانشجویان با نقش آفرینی در زمینه علم و دانش همچنان به حفظ اقتدار ایران اسلامی در دنیا کمک می کنند و قدرت علمی خود را بیش از پیش به دنیا نشان می دهند و ما آنچه تا کنون بدست آورده ایم با تعامل و تفاهم بوده است و انشالله با همدلی و هم بستگی که لازمه پیشرفت هر کاری است به این مهم دست یابیم.