دیدار مدیرکل نظارت و ارزیابی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با آیت الله شبیری زنجانی

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۳ کد : ۱۰۷۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۰
دکتر سیدمجتبی خیام نکویی به همراه رئیس و تنی چند از مسئولان دانشگاه حضرت معصومه(س) با حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی دیدار کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این دیدار دکتر علی رضا ب...
دکتر سیدمجتبی خیام نکویی به همراه رئیس و تنی چند از مسئولان دانشگاه حضرت معصومه(س) با حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این دیدار دکتر علی رضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) در سخنانی به ارائه گزارشی روند تأسیس و پیشرفت این دانشگاه پرداخت.
در ادامه دکتر خیام نکویی در سخنانی با اشاره به ضرورت توجه خیرین به حوزه علم و فناوری اظهار داشت: تجربه نشان داده است که هر کجا مردم در مسائل مختلف ورود کرده اند آن کار به سرانجام رسیده است.
خیام نکویی ادامه داد: در سال های گذشته در موضوع مدرسه سازی مشکلات بسیاری وجود داشت که با ورود خیرین به این مورد خوشبختانه امروز در کشور مشکلی به لحاظ مدرسه سازی وجود ندارد.
عضو کمیته وقف شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوزه های مختلفی که تا کنون خیرین به آن ورود کرده اند اظهار داشت: با تلاش خیرین اتفاقات بسیار خوبی در حوزه سلامت و یا ساخت مسجد افتاده است.
وی ادامه داد: با توجه به ضرورت ورود خیرین به حوزه علم و فناوری اخیراً جمعی متشکل از خیرین و واقفین و مرتبطین در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده و تلاش می کند تا نهضتی به منظور ورود خیرین به این حوزه شکل بگیرد.
خیام نکویی ساخت خوابگاه های دانشجویی، احداث فضاهای آموزشی و حتی حمایت از دانشجویان بی بضاعت را از جمله بسترهایی دانست که ورود خیرین و اقفین در آن ضرورت دارد.
خیام نکویی در پایان از مراجع تقلید خواست تا با سوق دادن خیرینی که به آنان مراجعه می کنند در این مسیر کمک کنند.
حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در این دیدار طی سخنانی، اهتمام به توسعه دانشگاه های تک جنسیتی را امری لازم دانست و تاکید کرد: هرگز نباید از تلاش برای ایجاد دانشگاه های تک جنسیتی فروگذار کرد.
این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود با بیان این‌که باید همیشه در مسیر تصمیم‌گیری‌ها قرآن و حدیث محور اصلی باشد، اظهار کرد: دانش‌پژوهان دانشگاهی و حوزوی که در راه احیای این دو منبع دینی تلاش می‌کنند در محضر خدا اجر بزرگی دارند.
 وی ادامه داد: دختران امروز دانشجو، مادران فردای جامعه هستند و این سبک آموزش در محیطی پاک به تضمین آینده جامعه اسلامی کمک خوبی خواهد کرد.
وی ضمن تقدیر از تلاش های شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه ورود خیرین به حوزه علم این اقدام را بسیار پسندیده و مورد رضایت حضرت ولی عصر(عج) دانسته و بر تداوم این مسیر تأکید کرد.