دیدار مدیرکل نظارت و ارزیابی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با آیت الله سبحانی

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۵ کد : ۱۰۷۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۲
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در دیدار رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) و مدیر کل نظارت و ارزیابی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با بیان این که هدف دانشگاه ها نباید تربیت کارمند برای دولت باشد...
دیدار مدیرکل نظارت و ارزیابی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با آیت الله سبحانی
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در دیدار رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) و مدیر کل نظارت و ارزیابی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با بیان این که هدف دانشگاه ها نباید تربیت کارمند برای دولت باشد گفت: این کار صلاح مملکت نیست، اگر این دانشگاه ها با هدف تربیت کارمند تشکیل شود دانشجویان مدرک گرفته اما بدون کار می مانند که این خود آسیب است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی  در این دیدار افزود: دانشگاه ها باید مسیری را پیش بگیرند که به خود کفایی رسیده و متکی به دولت در زمان حاضر و آینده نباشند، امروزه بسیاری از دانشجویان لیسانس و دکترا داشته و توقع دارند که در نهادها و ادارات در مصدر کار باشند.
استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که خانه سالاری فراموش شده است، اظهار داشت: امروزه دختران را درس می دهیم و دارای مدرک لیسانس و دکترا می شوند اما خانه سالاری از بین می رود، در عین حالی که دختران تحصیل می کنند نباید از خانه سالاری غاقل شوند.
این مرجع تقلید با بیان این که زن همانند مرد می تواند تحصیل کند، ابراز داشت: در عین تحصیل باید به مسئولیت های اجتماعی و جامعه توجه شود؛ برخی از این جوانانی که می بینیم نه حاضر هستند ازدواج کنند و اگر هم ازدواج کنند توانایی اداره خانواده را ندارند که این مسائل به این دلیل است که در دامن مادر و خانواده بزرگ نشده اند.
استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که باید به دین و تقوای دانشجویان توجه شود گفت: بی حساب نباید دانشجو پذیرفت، باید مراقب دین دانشجویان بود، اگر دیده می شود دین و مذهب دانشجویان ضعیف است باید به فکر بود.
گفتنی است: پیش از سخنان این مرجع عالیقدر تقلید، دکتر سیدمجتبی خیام نکویی گزارشی از فعالیت های شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه جذب و هدایت خیرین در حوزه علم و فناوری ارائه کرد.