دیدار مدیر مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه چستر انگلستان با مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه الزهرا(س)

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۳ کد : ۱۰۷۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۵
دکتر اولیور شاربروت مدیر مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه چستر انگلستان با دکتر سیده سوسن مرندی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا(س) دیدار و گفت‌و گو کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ...
دیدار مدیر مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه چستر انگلستان با مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه الزهرا(س)
دکتر اولیور شاربروت مدیر مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه چستر انگلستان با دکتر سیده سوسن مرندی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا(س) دیدار و گفت‌و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیداردکتر مرندی در زمینه به اشتراک گذاشتن کتاب های فارسی، انگلیسی و عربی مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه چستر و دانشکده الهیات دانشگاه الزهرا(س)  و نیز برگزاری کلاس های آموزشی به صورت مجازی پیشنهادهایی ارائه کرد که با استقبال طرف مقابل مواجه شد.
وی افزود: اگر کسی خواستار بیشتر دانستن درباره تشیع باشد باید درباره تأثیرات متقابل سیاست و تشیع نیز مطالعاتی انجام دهد.
در ادامه دکتر شاربروت در سخنانی اظهار داشت: بسیاری از افرادی که می شناسم از پس زمینه الهیات با دین اسلام آشنا شده اند اما خود من پس از انقلاب اسلامی با اسلام آشنا شدم.
وی افزود: اگر درباره فقه و عرفان و الهیات ندانیم، نمی توانیم ولایت فقیه را بشناسیم.
سپس دکتر حجت الله جوانی عضو هیئت علمی گروه ادیان و عرفان دانشگاه الزهرا(س) درباره همکاری های آینده از قبیل برگزاری کارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی و برنامه های تحقیقاتی مشترک، دوره های آموزشی کوتاه مدت، و تبادل استاد و دانشجو پیشنهادهایی مطرح کرد.
وی افزود: تشیع در الهیات، علوم سیاسی و علوم اجتماعی بنا شده و پیشینه چهارده قرن در الهیات دارد و در دوران کنونی سیاست نیز بدان اضافه شده است.