افتتاح ریل باس جدید دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۴ کد : ۱۰۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۴
درایستگاه راه آهن تبریز ریل باس جدید دانشگاه شهید مدنی آذربایجان  طی مراسمی و با حضور دکتر شبستری معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی ،مدیرکل راه آهن آذربایجان و رئیس دانشگاه شهید مدنی ...
 افتتاح ریل باس جدید دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
درایستگاه راه آهن تبریز ریل باس جدید دانشگاه شهید مدنی آذربایجان  طی مراسمی و با حضور دکتر شبستری معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی ،مدیرکل راه آهن آذربایجان و رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان افتتاح ومورد بهره برداری قرار گرفت. با راه اندازی این ریل باس ظرفیت حمل مسافردر مسیر دانشگاه به تبریزو بالعکس به 2 برابر افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر شبستری و هیئت همراه و مسئولان راه آهن آذربایجان که به همراه خبرنگاران ،  با قطار مذکور به دانشگاه آمده بودند، طی سخنانی درجمع دانشجویان شرکت کننده در مراسم نکوداشت هفته خوابگاه ها، با تبریک اعیاد شعبانیه به دانشجویان و استادان دانشگاه گفت: امام حسین(ع)، اسوه فداکاری و ایثار و حضرت ابوالفضل (ع) نیز مصداق رفاقت حقیقی و وفاداری تا آخرین لحظه است.
وی همچنین با اشاره به افتتاح رام دوم ریل باس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ابراز کرد: متاسفانه مشکلات اقتصادی و کسری بودجه، فعالیت های دولت تدبیر و امید را تحت الشعاع قرار داده  ولی با این وجود خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم را از یاد نبرده است.
شبستری گفت: دولت تدبیر و امید، امید مبارزه با فساد و رانت را در دل اقشار مختلف مردم و به خصوص جوانان، زنده کرده و به جرات می گوییم که دست افرادی را که به بیت المال دست اندازی می کردند و می کنند ، قطع کرده و این رویکرد را به شدت ادامه خواهد داد.
وی امنیت را مهم ترین نعمت خداوند به مردم ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ایران اسلامی امن ترین کشور منطقه و شاید جهان می باشد و این امنیت، حاصل خون شهدا و جانفشانی های بزرگ مردانی است که صدها کیلومتر دورتر از خاک ایران اسلامی می جنگند و جان خویش را فدا می کنند تا امثال ما در کمال آرامش و آسایش زندگی کنیم.
دکتر ولی زاده رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ، نیز در این مراسم گفت : علی رغم وجود مشکلات اقتصادی در کشور و کمبود منابع مالی و بودجه های دولتی، این ریل باس با همت و تلاش مدیریت عالی استان و شرکت راه آهن آذربایجان افتتاح شد.
به گفته وی از این پس دانشجویان این دانشگاه که از تبریز به دانشگاه می آیند با نبود صندلی خالی مواجه نخواهند شد و در کمال راحتی و آرامش می توانند به دانشگاه رفت و آمد کنند.
رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان کفت: تعداد زیادی از دانشجویان، استادان و کارمندان این دانشگاه برای رفت و آمد خود از ریل باس استفاده می کنند.
وی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: متناسب با بودجه دانشگاه، نهایت تلاش خود را برای کاهش و رفع مشکلات دانشجویان به کار می گیریم.