دیدار سفیر کره جنوبی با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۷ کد : ۱۰۷۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۸
سفیر کشور کره جنوبی که به منظور بازدید از امکانات ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد دردانشگاه حضور داشت با دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگوکرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
سفیر کشور کره جنوبی که به منظور بازدید از امکانات ورزشی  دانشگاه فردوسی مشهد دردانشگاه حضور داشت با دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار  و گفتگوکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سفیر کشور کره جنوبی در جمهوری اسلامی ایران که به منظور بازدید از امکانات ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد و استان خراسان رضوی در برگزاری مسابقات تکواندو به مشهد سفر کرده بود، با حضور در دفتر ریاست دانشگاه  فردوسی مشهد با دکتر کافی دیدارو گفتگو کرد.
سفیر کشور کره جنوبی با اظهار خوشنودی در بازدید از یکی از دانشگاه های بزرگ کشور در خارج از تهران، اظهار داشت: کشورش برنامه های تبادل علمی و مبادله دانشجوی قابل توجهی را آغاز کرده است و وی مایل است دانشجویان ایرانی بیشتری دانشگاه های کره جنوبی را برای تحصیل انتخاب کنند.
دکترکافی نیز در سخنان  خود با اشاره به تعداد کم دانشجویان کره ای در دانشگاه فردوسی مشهد خواستار پیگیری سفیر کشور کره جنوبی برای ایجاد ارتباطات بیشتر دانشگاهی شد.
دراین دیدار دکتر واحدیان مدیرهمکاری های علمی بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد نیز گزارشی از سابقه همکاری های فعلی با دانشگاه های کره و تعداد دانشجویان شاغل به یادگیری زبان فارسی در سال های اخیر ارائه کرد.
سفیر کشور کره جنوبی ضمن بازدید از امکانات ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد با دانشجویان کره ای در این دانشگاه دیدار کرد.
گفتنی است در حال حاضر 7 دانشجو از کشورکره جنوبی در دانشگاه فردوسی مشهد حضور دارند.