دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با رئیس دانشگاه ارومیه

۲۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۱ کد : ۱۰۷۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۰
منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران درجمهوری خودمختار نخجوان با  دکتررحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه  دیدار و گفتگوکرد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این دیداررئیس دانشگاه اروم...
دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با رئیس دانشگاه ارومیه

منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران درجمهوری خودمختار نخجوان با  دکتررحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه  دیدار و گفتگوکرد .

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این دیداررئیس دانشگاه ارومیه  در سخنانی اظهار داشت : ما در طی دهه گذشته، چندین کنگره مشترک با کشورهای همسایه داشته ایم که برگزاری دو سالانه سمپوزیوم مشترک با کشور ترکیه در خصوص فرهنگ و زبان مشترک هر دو کشور از جمله آنهاست و تمایل داریم  همایش های علمی و فرهنگی مشترک با کشور نخجوان نیز داشته باشیم.

وی در ادامه افزود : دانشگاه ارومیه هم اکنون دارای 115 رشته کارشناسی ارشد و 98 رشته دکتری می باشد و با دارا بودن آزمایشگاه های مجهز و امکانات رفاهی، از جذب و پذیرش دانشجویان خارجی و به ویژه دانشجویانی از کشورهای همسایه استقبال می کند.

منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان  نیز در این دیداربا ابراز خرسندی از علاقمندی دانشگاه ارومیه برای همکاری های علمی بیشتر با نخجوان، به ارائه وضعیت کنونی آموزش عالی در آن جمهوری پرداخت.

وی همچنین فعالیت های دانشگاهی را از اولویت برنامه ریزی های سرکنسولی در نخجوان عنوان کردو گفت: رئیس دانشگاه دولتی نخجوان طی نامه ای، تمایل خود را برای ایجاد همکاری های بیشتر بین دو دانشگاه ابراز کرده و خواهان سفر به کشور ایران و دانشگاه ارومیه در اسفندماه آتی است.