دیدار رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای زابل با سرپرست دانشگاه زابل

۲۶ دی ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۱ کد : ۱۰۷۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۴
مهندس بامری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زابل و هیئت همراه با دکتر بهلولی سرپرست دانشگاه زابل دیدار و گفتگو کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مهندس بامری در این دیدار، ضمن تبریک انتصاب ...
مهندس بامری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زابل و هیئت همراه با دکتر بهلولی سرپرست دانشگاه زابل دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مهندس بامری در این دیدار، ضمن تبریک انتصاب دکتر موسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل بر ضرورت اشتغال زایی در منطقه  اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بخش اعظم مشکلات در موسسات و ادارات، مشکلات برون سازمانی بوده و مدیران موسسات مختلف کمتر بر آن احاطه و اختیار عمل دارند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زابل بر جمعیت زیاد فارغ التحصیلان دانشگاهی در سراسر کشور و خصوصاً این منطقه اشاره کرد و افزود: دانشگاه به لحاظ تاثیر فعالیت های پژوهشی و یافتن راهکارهای عملی می تواند تاثیر بسیار زیادی در حل مشکلات منطقه خصوصاً در زمینه اشتغال داشته باشد.
مهندس بامری بیان کرد: آنچه که امروز ضرورت دارد همکاری ادارات با دانشگاه ها و موسسات علمی در قالب تفاهم‌ نامه های همکاری کاربردی است و مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زابل آمادگی همکاری در خصوص حل مسائل اشتغال منطقه در قالب های مختلف را دارد که یکی از برنامه های این مرکز استفاده از کارگاه های آموزشی و بهره گیری از افراد مجرب است چرا که با استفاده از کارگاه ‌های آموزشی ویژه کارورزان و همچنین بهره گیری از توانمندی افراد مجرب می توان در افزایش توانمندی فارغ التحصیلان دانشگاهی تاثیر گذار بود.
در ادامه سرپرست دانشگاه زابل ضمن خوش آمد گویی و ابراز خرسندی از رویکرد مثبت مدیر مرکز آموزش و فنی و حرفه ای زابل ، به شرح جایگاه این دانشگاه در حل مشکلات منطقه و ضرورت تغییر در حوزه های مختلف به عنوان زمینه ‌ساز پیشرفت جامعه پرداخت.
دکتر موسی بهلولی با اشاره به این نکته که باید در حوزه دانشگاه‌ ها در خصوص بازسازی درونی،‌ تغییر فرآیندها برای جهت دهی مناسب اساتید در خروج از رکود و عمل به رسالت واقعی دانشگاه اقدامات مناسبی صورت گیرد، افزود: کار فرهنگی و استقلال کاری به جای وابستگی باید در جامعه نهادینه شود و مسئولان نیز باید دانشگاه‌ ها و موسسات علمی را به عنوان مراکز تفکر و حل مشکلات به رسمیت بشناسند .
سرپرست دانشگاه زابل گفت: برخی فعالیت ها باید الگو سازی شوند و یکی از بیماری ‌های مهم سیستم اقتصادی این است که منابع و اعتبارات صرف حمایت در جایی غیر از اهداف اصلی می شود که خوشبختانه رویکردهای اخیر وزارت علوم تحقیقات و فناوری به سمتی در حال پیشرفت است که دانشگاهها رفته رفته وارد چرخه سازندگی جامعه شود.
وی ادامه داد: جهت گیری برای حل مشکلات مردم و منطقه جزء رسالت‌ های دانشگاه زابل است و این دانشگاه از هر نوع فعالیت در این زمینه حمایت می کند، در عین حال باید فرهنگ کار و نیز صداقت کاری در منطقه نهادینه شود تا مشارکت جمعی مردم، خیرین و مدیران نیز پررنگ تر شود.