دیدار رئیس سازمان جوانان هلال احمر با رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

۰۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۲ کد : ۱۰۷۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۲
دکتر قبادی دانا رئیس سازمان جوانان هلال احمر به همراه مدیر عامل جمعیت هلال احمر قزوین با دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ق...
دکتر قبادی دانا رئیس سازمان جوانان هلال احمر به همراه مدیر عامل جمعیت هلال احمر قزوین با دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر قبادی دانا با اشاره به تاریخچه تشکیل سازمان صلیب سرخ و هلال احمر گفت: در جمعیت هلال احمر سه سازمان امداد و نجات، داوطلبان و جوانان وجود دارد که جوانان داوطلب زیر 29 سال می‌توانند در سازمان جوانان فعالیت‌های بشر دوستانه خود را شکل دهند.
وی با اشاره به ساختار هلال احمر و صلیب سرخ افزود: در حال حاضر 189 کشور جهان عضو این نهاد بشر دوستانه هستند که ایران عضو 5 کشور برتر در بین دیگر کشورهای جهان است.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به اصول هفت گانه هلال احمر تصریح کرد: این سازمان با هدف تسکین آلام بشری، حفظ کرامت انسانی و تلاش برای برقراری صلح و دوستی به عموم مردم جدا از ملیت، قومیت، نژاد و دین خدمت رسانی می‌کند.
وی با تشریح اهداف اصلی سازمان جوانان گفت: هدف اصلی جلب مشارکت و موثر جوانان و تربیت و آموزش آنان برای کار عام المنفعه و داوطلبانه است.
دکتر قبادی دانا با اشاره به واپس زدگی انگیزه‌های جوانان گفت: هلال احمر در این راستا با دانشگاه‌های مختلف تفاهم نامه امضا کرده است و امیدواریم این کانون‌های دانشجویی که به دور از کشمکش‌های سیاسی است برای کلیه دانشجویان مفید باشند و بتوانیم خصلت‌های انسان دوستانه را در جوانان نهادینه کنیم.
سپس دکتر سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه این دیدار را  فرصتی مغتنم برای آشنایی با اهداف انسان دوستانه هلال احمر برشمرد.
وی با اشاره به اینکه اهداف انسان دوستانه بشری هلال احمر بسیار به آموزه های دینی نزدیک است گفت: در واقع اهداف جمعیت هلال احمر از اهداف اسلام و قرآن جدا نیست و ما به عنوان مسلمان باید در پیشبرد اهداف این سازمان پیشرو و پیشگام باشیم.
رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با اشاره به وجود 1550 دانشجوی غیر ایرانی از 31 کشور و 4 قاره جهان در این دانشگاه گفت: دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) این پتانسیل را دارد تا در تشکیل کانون هلال احمر که متشکل از دانشجویان غیر ایرانی و ایرانی خواهد بود هرگونه همکاری موثری را انجام دهد.
دکتر نائینی با اشاره به دیر بازده بودن مقوله فرهنگ گفت: بسیار خوشحال هستیم که سازمان جوانان هلال احمر جدا از اهداف امدادی و نجاتی خود به مقوله فرهنگ نیز توجه می کند.
گفتنی است در ادامه این مراسم مهمانان از کانون هلال احمر دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) بازدید کردند و بر سر مزار شهدای گمنام دانشگاه با قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.