دیدار رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با مراجع عظام تقلید در قم

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۵ کد : ۱۰۷۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۷۲
دکتر مسعود شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در دیدار با مراجع عظام تقلید در قم اظهار داشت: 70 درصد دانش آموختگان این دانشگاه جذب بازار کار می شوند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر شفیعی ب ...
دکتر مسعود شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در دیدار با مراجع عظام تقلید در قم اظهار داشت: 70 درصد دانش آموختگان این دانشگاه جذب بازار کار می شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر شفیعی با بیان این مطلب افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای در سال 1390 از ادغام آموزشکده های فنی زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش ایجاد شد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: در حال حاضر بیش از 170 آموزشکده در تمامی استان های کشور فعال هستند که از این تعداد 120 مرکز متعلق به پسران و 50 مرکز متعلق به دختران است.
وی دانشگاه فنی و حرفه ای را یکی از دانشگاه های تقاضا محور دانست و افزود: آموزه های علمی در کنار ایجاد مهارت های حرفه ای در دانشجویان از ویژگی های بارز مراکز زیرمجموعه دانشگاه است.
دکتر شفیعی در بیان برخی فعالیت های صورت گرفته توسط دانشجویان توانمند دانشگاه فنی و حرفه ای به طراحی و دوخت روکش بارگاه نورانی کریمه اهل بیت(ع) در قم اشاره کرد و افزود: این روکش در حدود دو ماه قبل بر روی مزار ایشان نصب شده است.
دکتر شفیعی در بخش پایانی سخنان خود از برگزاری جشنواره مشا در سال جاری توسط دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد و اظهار داشت: با توجه به راهبردهای اساسی دانشگاه، این جشنواره برنامه ریزی و برگزار می شود.
وی در تبیین علت نام گذاری این جشنواره گفت: حرف میم در عنوان جشنواره به معنای مهارت، حرف شین به معنای شغل و حرف الف به معنای ازدواج است و اگر این سه در کنار هم باشند بسیاری از مشکلات و فسادها در جامعه کم می شود.