دیدار رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با استاندار قم

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۱ کد : ۱۰۶۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۴
دکترعلیرضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به همراه چند تن از مسئولان دانشگاه با مهندس سیدمهدی صادقی استاندار قم دیدار و گفت و گو کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین دیدار دکتر باقری ث...
دکترعلیرضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به همراه چند تن از مسئولان دانشگاه با مهندس سیدمهدی صادقی استاندار قم دیدار و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین دیدار دکتر باقری ثالث طی سخنانی به معرفی دانشگاه حضرت معصومه(س) پرداخته و گفت: این دانشگاه در زمان تصدی مهندس محتاج بر استانداری قم تأسیس شد و با حمایت جناب عالی در زمان تصدی شما به شکوفایی خواهد رسید.
وی همچنین با اشاره به روند پیشرفت پروژه های عمرانی دانشگاه  سرعت پیشرفت این پروژه هارا مطلوب دانسته و افزود: براساس برنامه ریزی به عمل آمده این دانشگاه درسال جاری درمحل اصلی خود مستقر خواهدشد.
دکترباقری ثالث درادامه کمبود اعتبارات و نیز عدم وجود زیرساخت هایی نظیر برق و گاز را از اصلی ترین نیازهای دانشگاه عنوان کرده و گفت: تاکنون پیگیری های بسیاری جهت تصویب و جذب اعتبارات به طرق مختلف صورت داده ایم که امیدواریم که با حمایت حضرتعالی بتوانیم به آن دست پیدا کنیم.
وی جذب اعتبار ازمحل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، بودجه نمایندگان و بودجه متمرکز وزارت علوم را از راهکارهای جذب اعتبار دانست و از استاندار قم خواست تا دراین خصوص از دانشگاه حمایت کافی صورت پذیرد.
استاندار قم نیز دراین دیدار ضمن ابراز خرسندی از تأسیس چنین دانشگاهی بر لزوم حمایت از آن تأکید کرد.
مهندس صادقی درادامه با اشاره به ضرورت تأمین زیرساخت های لازم جهت ورود دانشجویان این دانشگاه به محل اصلی خود خطاب به مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری، گفت: باید پیگیری کرد تا هر چه زودتر مشکلات دانشگاه حل و فصل شود.
وی برگزاری جلسه با شرکت گاز، تأمین امنیت ترافیکی و انتظامی اطراف دانشگاه و تسهیل دسترسی به دانشگاه را از مواردی دانست که بایستی با پیگیری مسؤلان استانداری قم مرتفع شود.
مهندس صادقی درادامه با اشاره به مشکلات شدید استان در زمینه جذب اعتبارات، به برخی پروژه های ناتمام اشاره کرد و گفت: سیاست استان درحال حاضر این است تا هرچه سریع تر این پروژه ها به اتمام برسد.
استاندار قم درادامه عدم توازن درابعاد مختلف توسعه قم را موجب بروز بسیاری از مشکلات در این شهر دانست و گفت: باید قم را به یک مسیر متوازنی که همه نیازهای استان درآن دیده شده است هدایت کرد.
مهندس صادقی ادامه داد: با این نگاه توسعه مراکز دانشگاهی و از جمله دانشگاه حضرت معصومه(س) نیز دراولویت ها قرارخواهد گرفت.
استاندار قم در پایان گفت: درصورت ایجاد گشایشی در زمینه جذب اعتبارات، حتماً از دانشگاه حضرت معصومه(س) حمایت خواهد شد.