دیدار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدیر کل وزارت علوم ایالت بادن ورتمبرگ آلمان

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۳ کد : ۱۰۶۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۰
دیدار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدیر کل وزارت علوم ایالت بادن ورتمبرگ آلمان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی  در سفر به کشور آل...
دیدار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدیر کل وزارت علوم ایالت بادن ورتمبرگ آلمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی  در سفر به کشور آلمان با یورگن وربرگ مدیر کل وزرات علوم، تحقیقات و هنر ایالت بادن ورتمبرگ آلمان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار دکتر اخباری ضمن تشکر از میزبانی این ایالت اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاه مهارت محور و پیشرو در ایجاد بستر، کار آفرینی جایگاه ویژه ای را در آموزش نیروی کار و تکنسین مورد نیاز بخش های مختلف اقتصادی کشور ایران دارد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با ابرازعلاقه مندی برای گسترش همکاری های علمی با دانشگاه های آلمان گفت: ایجاد و توسعه همکاری در زمینه برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ارتقای سطح دانش و توانایی مدرسان و اعزام استادان و دانشجویان جهت شرکت در دوره های تکمیلی دانشگاه های آلمان از جمله برنامه های مهم دانشگاه جامع علمی کاربردی است.
 وی ادامه داد: بهره برداری از تجربیات دانشگاه ها و سازمان های مرتبط با آموزش های مهارتی آلمان در زمینه طراحی استانداردهای آموزشی و نظام های مدیریتی این آموزش ها از اهداف مهم این سفر است.
دکتر اخباری با اعلام تصمیم برای راه اندازی دفتر نمایندگی دانشگاه جامع علمی کاربردی در آلمان اظهار امیدواری کرد تا با ایجاد این دفتر، همکاری های مستمر دانشگاه جامع علمی کاربردی با سازمان های مرتبط با آموزش های مهارتی و کاربردی در آلمان افزایش یابد.
در ادامه این دیدار یورگن وربرگ وزیر علوم ایالت بادن ورتمبرگ آلمان به معرفی نظام آموزش های مهارتی این ایالت پرداخته و گفت: این ایالت با بیست و سه دانشگاه علمی کاربردی دولتی و بیست و هشت دانشگاه علمی کاربردی خصوصی، دوره های دانشگاهی را در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس برگزار می کند.
وی افزود: فرآیندهای آموزشی این دانشگاه با همکاری بیش از نه هزار شرکت و موسسه آلمانی که عمدتا در سطح جهانی شناخته شده هستند صورت می پذیرد.
 یورگن وربرگ در پایان گفت: نزدیک پنج درصد از تولید ناخالص داخلی این ایالت صرف فعالیت های پژوهشی می شود.