دیدار رئیس پارک علم و فناوری گیلان با سرکنسول فدراسیون روسیه در گیلان

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۰ کد : ۱۰۶۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۲
آلکسیف سرکنسول فدراسیون روسیه با دکترمجیدمتقی طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان در محل این پارک دیدارو گفتگوکرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکترمتقی طلب با خرسندی از حضور سرکنسول فدرا...
آلکسیف سرکنسول فدراسیون روسیه با دکترمجیدمتقی طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان در محل این پارک دیدارو گفتگوکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکترمتقی طلب با خرسندی از حضور سرکنسول فدراسیون روسیه دراین پارک درخصوص ارتباط دوجانبه ایران و روسیه ابراز امیدواری کرد و گفت: ما علاقه مندیم در حوزه پارک های علم و فناوری یک ارتباط پایدار و خوبی داشته باشیم و می توانیم درحوزه علم و فناوری یک همکاری مشترکی داشته باشیم.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به توسعه همکاری در حوزه های مختلف علوم گفت: موضوع مهمی که می توانیم برای توسعه فناوری های خاص داشته باشیم بحث سرمایه گذاری مشترک برروی نوآوری ها و توسعه فناوری های خاص است.
دکترمتقی طلب درباره ارتباطات شرکت های فناور هر دو کشور گفت: پارک علم و فناوری گیلان آمادگی آن را دارد که با استقرار شرکت های فناور در پارک های روسیه و پذیرش استقرار شرکت های روسی درپارک گیلان، یک ارتباط دوسویه برای اهداف مشترک و توسعه علم و فناوری ایجاد کند.
دکترمتقی طلب درخصوص تعریف پروژه های علمی و فناوری مشترک گفت: پارک علم وفناوری گیلان آمادگی دارد با ایجاد یک بستر مناسب ، زمینه های ارتباطی برای تعریف و انجام پروژه های مشترکی را فراهم آورد.
وی درخصوص صادرات محصولات دانش بنیان شرکت های مستقر دراین پارک افزود: با توجه به این که کنسرسیوم صادرات محصولات در پارک علم و فناوری گیلان با حضور 25 شرکت فناور و بازرگانی درحال فعالیت هستند ما علاقه مندیم تا با ارتباط دوجانبه در حوزه صادرات محصولات بتوانیم اهداف این کنسرسیوم را محقق کنیم و کمک به صاردارت محصولات دانش بنیان به کشورهای حوزه CIS از مهم ترین خواسته های ماست.
در پایان نیز دکترمتقی طلب از فناوران و دانشمندان کشور روسیه برای حضور در نمایشگاه ملی دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور دعوت کرد و گفت: امیدوارم که در نمایشگاهی که در آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد، شاهد حضور کشور روسیه نیز باشیم.
سپس سرکنسول فدراسیون روسیه ، ضمن امیدواری به ارتباطات گسترده با پارک علم و فناوری گیلان گفت: ایران در حوزه علم و فناوری پیشرفته است و ما علاقه مند هستیم که یک ارتباط دو جانبه دراین حوزه برقرار کنیم.
وی با اشاره به ارتباطات بین مناطق شمالی ایران و مناطق جنوبی روسیه افزود: خواسته ما توسعه همه جانبه روابط به دلیل وجود پتانسیل بالا است و می خواهیم فعالیت های زیادی صورت دهیم.
آلکسیف ادامه داد: می توانم بگویم که با همکاری پرقدرت و پایداری درعرصه های استراتژیک و حوزه های علمی، می توانیم ارتباط گسترده ای ایجاد کنیم و امر مهمی است.
وی افزود: هم اکنون ارتباط بین استان آستاراخان و استان گیلان در سطوح بازرگانی، اقتصادی، آموزشی و فرهنگی وجود دارد. و ما خواستار گسترش ارتباط بین استان آستاراخان با استان های دیگر هستیم.
سرکنسول فدراسیون روسیه گفت: باید از این ظرفیت های موجود اقتصادی وتجاری و علمی به درستی استفاده کنیم و یکی از وظایف بنده مساعدت برای گسترش و توسعه این مناسبات است.
درپایان این دیدار، کنستانتین آلکسیف ازنمایشگاه دائمی دستاوردهای شرکت های فناور مستقر در پارک بازدید کرد.
گفتنی است کنسولگری روسیه در شهر رشت ازجمله مراکز دیپلماتیک فدراسیون روسیه است که استان های شمال و شمال غربی  ایران را تحت پوشش قرارداده است.