دیدار رئیس دانشگاه جهرم با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان جهرم

۱۹ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۵ کد : ۱۰۶۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۰
به مناسبت آغازسال جدید، دکترمسعود نادریان رئیس دانشگاه جهرم با آیت الله دکتر دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه جهرم دیدار کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین دیدار که جمعی از مدیران دانشگاه جه...
به مناسبت آغازسال جدید، دکترمسعود نادریان رئیس دانشگاه جهرم با آیت الله دکتر دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه جهرم دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین دیدار که جمعی از مدیران دانشگاه جهرم نیز حضور داشتند، دکتر نادریان با تبریک آغاز سال نو ، درایت مقام معظم رهبری درنامگذاری سال جدید را ستودنی دانست و گفت: امیداست که با همدلی و همزبانی همه ارکان جامعه شاهد تحول و پیشرفت روز افزون ایران اسلامی باشیم.
رئیس دانشگاه جهرم با تشکر از حمایت های آیت الله دکتر دژکام از دانشگاه جهرم و تفکر دانشگاهی، این حمایت ها را امیدبخش دانست و گفت: امید داریم اگر همدلی و همیاری همه بزرگواران و مسئولان باشد دانشگاه جهرم با شتاب بیشتری درمسیر رشد و توسعه حرکت خواهد کرد که تسریع درتکمیل پردیس دانشگاهی جهرم نیاز به این همراهی دارد.
 وی افزود: سال جدید سال جهش دانشگاه جهرم درمسیر قطب علمی شدن است و درهمین راستا برآنیم که ضمن ایجاد و افزایش رشته های بین رشته ای و پایه ای، مرکز رشد و فناوری دانشگاه جهرم را فعال کنیم.
دکترنادریان ابرازامیدواری کرد که در سال جدید باحضور آیت الله دژکام برای اساتید دانشگاه جهرم دوره دانش افزایی برگزارشود.
دراین دیدار آیت الله دکتر دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه جهرم با تبریک سال جدید، ابراز امیدواری کرد که دانشگاه جهرم دراین سال شاهد رشد و شکوفایی باشد.
وی با اشاره به مقوله اسلامی کردن علوم انسانی افزود: دانشگاه جهرم باید باتوجه به اینکه علوم انسانی پایه سایرعلوم می باشد درگسترش آن بکوشد و با ایجاد رشته های پایه ای مانند فلسفه علم تلاش کند به سمت علوم انسانی تجربی حرکت کند و دانشکده علوم انسانی دانشگاه جهرم به سمت مبانی علوم انسانی گسترش یابد.
آیت الله دژکام با اشاره به تشکیل دوره های دانش افزایی و نشست های علمی در دانشگاه جهرم، نظریه پردازی و ایجاد سوال را رکن اساسی جامعه دانشگاهی دانست و گفت: باید تلاش کنیم که علمیت ازسطح ظاهری عبورکرده و از مقلد بودن به سمت مجتهد بودن حرکت کنیم. درهمین راستا مقالات علمی نیز باید در مسیر توسعه کشور به صورت مولد باشد.
وی همچنین خواستار برنامه ریزی مسئولان دانشگاه درحرکت دانشگاه جهرم به سمت دوره های تکمیلی شد.
درپایان دکتر نادریان طراحی پژوهشکده های مرتبط درحوزه های علوم انسانی را ازدیگر اولویت های دانشگاه جهرم عنوان کرد.